Представляти інтереси України при ЄС відтепер буде Всеволод Ченцов. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський 25 серпня 2021 року. 

Окрім посади представника України при ЄС, Ченцов також представлятиме нашу державу при Європейському Співтоваристві з атомної енергії. Новопризначений дипломат матиме ранг Надзвичайного та повноважного посла.

Нагадаємо, Ченцов тривалий час був заступником представника України при Європейських Співтовариствах. Також, понад сім років очолював департамент Євросоюзу Міністерства закордонних справ України.

Серед основних завдань в Брюсселі Всеволод Ченцов на новій посаді, він бачить забезпечення глибокого розуміння українських реалій, потреб, логіки дій.

“Насамперед, розглядаю це призначення як вияв високої довіри зі сторони Президента України, керівництва держави, яку сподіваюся виправдати”, – наголосив він.

За його словами, розпочато підготовку до чергового саміту Україна-ЄС, який відбудеться в Києві 12 жовтня, тому необхідно вже зараз активно долучитися до цієї роботи.

“Якщо ж говорити у більш загальному ключі, серед своїх основних завдань в Брюсселі бачу забезпечення глибокого розуміння українських реалій, наших потреб, логіки наших дій. І, відповідно, розуміння в Україні можливостей Європейського Союзу, динаміки процесів всередині ЄС. Це, на мій погляд, є важливим для визначення пріоритетів у стосунках з Євросоюзом та уникнення надочікувань та розчарувань. В той же час треба продовжувати стратегічний діалог щодо майбутнього відносин України з ЄС. Ні у кого не має бути сумнівів щодо права України бути членом ЄС. Як і коли це право може бути реалізовано – предмет переговорів. В цьому контексті пріоритетним середньостроковим завданням буде адаптація до вимог сьогодення Угоди про асоціацію на основі результатів оцінки стану її виконання”, – зазначив він.