Станом на 2021 рік однією з ключових цілей України є довести, що Росія – держава, яка спонсорує тероризм. Важливий проміжний результат українська сторона вже отримала. Про це повідомляє «Дом».
Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін розповів, що Україна стала першою країною, яка подала позов на Росію до Міжнародного Суду ООН у межах Міжнародної конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму.
За словами Єніна, Міжнародний суд ООН встановив юрисдикцію у цій справі.
«Він визнав, що ті факти, які ми навели, дійсно є, і у межах зібраних нами доказів ми можемо говорити про порушення російською стороною Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму. Це ще не остаточна перемога, але дуже значний крок до неї»,– наголосив Єнін.
Єнін наголосив, що якщо суд визнає Росію спонсором тероризму, їй загрожують ті санкції, які діють щодо Ірану та низки інших держав. Тоді це суттєво збільшить ціну, яку Росія заплатить за свою агресію у бік України.
В свою чергу, Сергій Джердж розповів, чи можуть Україні відмовити в Плані дій щодо членства в НАТО через війну на Донбасі.
Президент України Володимир Зеленський вирушив до Польщі, де проходить зустріч з польським президентом Анджеєм Дудою і лідерами інших країн. Чи може цей візит наблизити Україну до НАТО, розповів голова громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24”.
“Ми провели велику роботу в попередні роки, і в принципі, є всі підстави сподіватися на План дій щодо членства в НАТО як документ, який дасть можливість в перспективі отримати членство. Погоджуючись на ПДЧ, Україна і члени НАТО розуміють, що ці дії закінчаться повноцінним членством, тобто це вже великий крок для країн. Ми сподіваємося, що на саміті буде розглянуто питання про надання Грузії ПДЧ, і було б добре, якби разом з цим дали б ПДЧ і Україні”, — сказав він.
Експерт спростував думку про те, що ПДЧ неможливо отримати, якщо в країні йде війна.
“Я думаю, це неправда, тому що немає жодного документа НАТО, який би про це говорив. І об’єктивно зрозуміло, що НАТО — це організація про мир і безпеку. У даному випадку російсько-українську війну не ми починали, ми є жертвами. Ставити це як ще одну перешкоду для членства в НАТО неетично. Об’єктивних причин, чому Україна не може вступити в НАТО, немає, хоча суб’єктивно деякі країни хотіли б зберегти позитивний статус відносин з Росією”, — сказав він.