Сьогодні стало відомо, що у Міністерстві закордонних справ Росії ніяк не можуть змиритися з затриманням Олександра Франчетті, учасника окупації Криму.

У відповідь вони направили ноту протесту Чехії.

«Очікуємо від чеської сторони оперативної реакції на наші звернення і відповідей на поставлені запитання», – йдеться в коментарі речниці російського МЗС Марії Захарової розміщений на сайті дипломатичного відомства Росії.

Але Москва на цьому не зупинилася. В хід пішли погрози:

«Попередили посла, що продовження деструктивної лінії Праги щодо Росії і її громадян призведе до подальшої деградації двосторонніх відносин з ініціативи чеської сторони і не залишиться без реакції з нашого боку», – сказано в коментарі Захарової.

Нагадаємо, що відбувається це на фоні того, що Офіс генерального прокурора підтвердив намір запитувати видачу громадянина Росії Олександра Франчетті, затриманого 12 вересня в Чехії за запитом України через участь в анексії Криму.

«Орган досудового розслідування розшукує його для притягнення до кримінальної відповідальності за участь у не передбачених законом збройних формуваннях «Самооборона Криму» і «Северный ветер» (ст. 260 КК України). Голосіївським районним судом Києва щодо підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні.

У свою чергу прес-секретар президії поліції Чехії Ондржей Моравчик повідомив агентству РІА “Новости”, що Олександр Франчетті затриманий на підставі міжнародного ордера на арешт, виданого Україною.

“Затримання стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців задля притягнення Олександра Франчетті до відповідальності за скоєння низки злочинів проти нашої держави, зокрема участі в російській окупації Криму”, – заявив Ніколенко.

“Українська сторона нині працює над завершенням необхідних процедур з метою передачі Олександра Франчетті правосуддю в Україні”, – додав він.