Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оцінила ризики військового втручання Росії в політичну ситуацію в Білорусі.

Вона переконана, що президент РФ Володимир Путін не буде надавати військову допомогу режиму Олександра Лукашенка, так як росіяни цього не зрозуміють. Тихановська сподівається, що акції протесту в Білорусі так і залишаться мирними, і російської агресії з боку Росії щодо республіки не буде. При цьому, говорячи про можливе вторгнення Росії в Білорусь, Світлана вважає, що Путін ще не прийняв остаточного рішення.

Своєю думкою Тихановська поділилася в інтерв’ю українському виданню LB.ua.

“Ми цього не очікуємо, ми цього не хочемо, і ми дуже сподіваємося, що так не станеться. Напевно, на помилках вчаться, і щодо Білорусі таких дії з боку Росії не буде. Білоруси дружні абсолютно з громадянами Російської Федерації. Ми завжди були в чудових стосунках, і дуже не хочеться ці відносини псувати. Росіяни не зрозуміють такого рішення свого уряду як введення військ або надання військової допомоги Лукашенко”, — оцінила ймовірність введення російських військ до Білорусі Тихановська.

При цьому лідерка опозиції, яка була головною суперницею Лукашенко на президентських виборах в Білорусі, вважає, що Росія поки і без військових підтримує агресивні дії Лукашенко проти народу. Йдеться про 1,5 млрд доларів, які Путін дав Лукашенко у вигляді кредиту для політичної підтримки. Тихановська заявила, що є багато питань з приводу цих грошей, так як вони йдуть не на щось вкрай необхідне для країни, на лікарні, чи щось інше, а на розгони, арешти, на екіпіровку для ОМОНу, а значить, на військові дії проти населення країни.

“На даному етапі дуже гостро стоїть питання цих виділених грошей. Як я вказала у своїй заяві, люди Білорусі більше не сприймають Лукашенко як свого президента. Всі ці зобов’язання, які він бере на себе зараз, всі ці домовленості, вони будуть переглянуті в майбутньому, після нових виборів, коли буде обраний новий президент Білорусі “, — підсумувала Тихановська.

Важливо відзначити, що незважаючи на впевненість Тихановської в тому, що Путін не введе російські війська в Білорусь, з 14 вересня там вже перебувають сотні військових з РФ, які приїхали до Білорусі нібито для участі в планових білорусько-російських тактичних навчаннях “Слов’янське братство”. Більш того, 12 жовтня російські військові братимуть участь у других за місяць навчаннях в Білорусі під назвою “Непорушне братство — 2020”. Крім російських і білоруських військових, в цих навчаннях братимуть участь також представники збройних сил Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Таджикистану — всі ці держави є членами Організації договору про колективну безпеку.