Канада заявляє, що може надати більше нафти, газу та урану, щоб допомогти вирішити глобальну енергетичну кризу.
Про це пише ВВС, повідомляє “Європейська правда”.
Міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що багато країн готові “допомогти, наскільки це можливо, з погляду витіснення російської нафти та газу”. Канада, четвертий за величиною виробник нафти у світі, зобов’язалася експортувати додатково 200 000 барелів нафти.
Найбільша трубопровідна компанія країни Enbridge заявив, що готова зробити все можливе для підвищення енергетичної безпеки як у Північній Америці, так і в Європі.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про нові санкції щодо 160 членів Ради Федерації РФ за сприяння вторгненню в Україну.
Нові санкції — це остання хвиля заходів Канади, спрямованих проти олігархів, російських військових компаній, банків та інших осіб, яких Канада звинувачує у підтримці Путіна. Трюдо сказав, що завдяки новим заходам Канада запровадила санкції щодо 964 людей, пов’язаних із Путіним.
“Путін вчиняв і продовжує вчиняти військові злочини та створювати руйнівну гуманітарну кризу”, – заявив Трюдо.
Прем’єр оголосив про заборону Канади на експорт деяких товарів та технологій до Росії. Ці дії спрямовані на ослаблення можливостей російських збройних сил у таких галузях, як електроніка, інформатика, телекомунікації, навігація та транспорт.
Нові санкції — це остання хвиля заходів Канади, спрямованих проти олігархів, російських військових компаній, банків та інших осіб, яких Канада звинувачує у підтримці Путіна. В останні тижні уряд Трюдо обрушив санкції на самого Путіна, членів його найближчого оточення, депутатів Державної думи та діячів білоруського режиму.
Раніше США запровадили санкціїщодо понад 400 фізичних та юридичних осіб з Росії, у тому числі компаній оборонно-промислового комплексу.
“Оголошую додаткові санкції щодо понад 400 представників російської еліти, депутатів та компаній оборонно-промислового сектору у відповідь на війну за рішенням Путіна проти України. Вони особисто виграють від політики Кремля і мають відчути наслідки за це”, – заявив президент США.
У детальнішому повідомленні Міністерства фінансів зазначається, що під санкції потрапляють очільник Сбербанку Герман Греф, 328 депутатів Держдуми РФ і сама Держдума та 48 компаній оборонно-промислового сектору.
“Сьогоднішнє рішення відрізає ці 48 компаній від західних технологічних і фінансових ресурсів, що буде мати глибокі і довгострокові наслідки на оборонно-промислову базу Росії та ланцюжки постачання”, – зазначає Мінфін.
Санкції скоординовані з санкційними рішеннями ЄС, Британії і Канади. Також Міністерство фінансів США оприлюднило нові вказівки щодо транзакцій з Центральним банком РФ що стосуються золота.