Вчора стало відомо про останні три питання в опитуванні президента Зеленського. Це -скорочення депутатського корпусу до 300 депутатів, використання канабісу в медичних цілях і питання про Будапештський меморандум, пише Володимир Фесенко.

Останній включили в опитувальник швидше за все для того, щоб була тема про зовнішню політику, але без внутрішнього розколу в українському суспільстві.

Якщо оцінювати всі п’ять питань, то дискусійними (за якими буде явна відмінність думок) є тільки два – про створення вільної економічної зони на Донбасі, і про канабіс в медичних цілях. З інших питань явно домінуватиме підтримка висловленої пропозиції.

Найбільш риторичне питання – про Будапештський меморандум. Але для простих виборців (не особливо політизованих) – це і найскладніше питання, також як і питання про вільну економічну зону для Донбасу.

Тупа маніпуляція: що не так з Зе-опитуванням. Тепер головне – для чого все це? Формально, це-експеримент з прямою демократією, яка так подобається Володимиру Зеленському. Але за непрямими ознаками, насамперед у відеозверненнях президента Зеленського, вирішальну роль відіграє електоральне навантаження.

Звернення на “ти” – за стилістикою, очевидно, спрямоване на молодих виборців, більшість з яких симпатизують Зеленському, і яких бажано залучити на виборчі дільниці. У своїх відеозверненнях Володимир Зеленський використовує слоган партії “Слуга народу” “Україна-це ти!”.

Різні питання адресовані окремим електоральним групам з різними інтересами і позиціями. По канабісу – це скоріше до молоді (а от зачепить це їх чи ні, поки питання), по вільній економічній зоні на Донбасі – до прихильників мирного врегулювання конфлікту в цьому регіоні, по довічному ув’язненню за корупцію у великих масштабах і скорочення депутатського корпусу до 300 депутатів – для тих виборців, які налаштовані популістськи і негативно ставляться до еліт. Найменше на вибори спрацює питання про Будапештський меморандум. Електорально воно не чіпляє.

Прямо президент за “Слугу народу” не агітує і тим самим закон не порушує. Але своїй партії прагне допомогти. А ось наскільки це спрацює – побачимо 25 жовтня і за результатами виборів.

Свою думку щодо опитування у Фейсбуці висловив і екс-нардеп Володимир Парасюк.

“Зеленський після виборів має шанс побачити справжню реальність, але його оточення зараз робить все, щоб вона не була такою жорсткою. Тому і придумали опитування, яке є не нічим іншим як банальною політтехнологією для збільшення рейтингу. Чи в цьому є зрада? Не знаю, чи зрада, але порушення закону і моральних принципів вільного волевиявлення – точно є.

Їхнє опитування – це просто активізація тих виборців, які не дуже цікавляться політикою, але добре реагують на гучні і хайпові заяви. Тим більше, якщо це ще й Зеленський. Пофіг, що це популізм, але він такий гарний і солодкий. Чи це спрацює? Ні, не спрацює. Тому хочу розчарувати “великих” технологів. А знаєте чому не спрацює? Бо українське суспільство дуже швидко розвивається і не ведеться на таку пусту фігню. Так, такі ми є. Ще нема в продажі 12 айфона, а ми вже думаємо про те, яким буде 13.

Що ми можемо зробити з цим опитуванням? Ну, є два варіанти: або проігнорувати, або ні. Особисто я виберу третій: викличу поліцію, бо вважаю, що це заборонена агітація в день виборів. І вам теж так раджу зробити. Покарати нікого не покарають, але колективний протест дасть свій результат. Уявіть, якщо таких дзвінків буде мільйон, це ж свого роду теж якесь опитування. Одним словом робіть, як вважаєте, але не ведіться на маніпуляцію.

З цього всього єдине за чим шкода – це за втраченим часом і грандіозними можливостями. Думали, буде лев, а отримали заляканого, дезорієнтованого сліпого кота, який дуже любить, щоб його гладили. Емоційне вигорання нашого президента майже на межі. Його ідеї і завчені темники роблять його слабким, передбачливим і по-спражньому смішним.

Але як би там не було, це все ж таки крок вперед”.