Усі цивілізовані країни світу як можуть допомагають Україні в боротьбі з навалою російських окупантів.

І вже чергову допомогу отримуємо від Японії.

Саме ці кошти Японії допоможе надати Світовий банк і її включать у бюджет уряду України. Ці гроші не планують використовувати на військові потреби.

За інформацією японського видання, їх спрямують на посилення демонополізації та антикорупційних інституцій, зміцнення ринків землі та кредитів, а також соціального захисту.

Такі домовленості між Україною та Японією погодили після заяви прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіда ще в квітні. Тоді він сказав, що його країна збільшить загальну суму позик Україні до 300 мільйонів доларів.

Додамо:

Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель повідомляв, що Україні виділили додаткові 500 мільйонів євро допомоги. Транш погодили глави МЗС країн Європейського Союзу. Кошти підуть на важке озброєння – бронетехніку, танки, важку артилерію та боєприпаси.

Водночас Україна вкотре отримала частину грантових грошей від донорів Світового банку. Її розмір становить 495 мільйонів євро. Це відбулося у рамках програми другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення України. Мовиться про гроші від США, Норвегії та Австрії.

Також зловмисникам не вдалось заблокувати фінансову допомогу 40 мільярдів доларів для України від США. Сенат США проголосував за остаточний розгляд проєкту попри усі намагання проросійських політиків заблокувати документ. Більшість сенаторів віддали свій голос “за” його подальший рух. Його розглянуть у середу, 18 травня.

Попри усю допомогу, міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що Україна щодня шукає гроші, аби могти фінансувати пенсійні й зарплатні виплати, потреби армії тощо. Але якщо війна затягнеться, уряду доведеться збільшити податковий тиск. Нам буде важко, якщо все триватиме ще 3 – 4 місяці.