Головне управління української розвідки повідомляє про підготовку росіянами теракту на ЧАЕС. окупанти, що контролюють атомну станцію, хочуть створити техногенну катастрофу й звинуватити в цьому Україну.

Головне управління розвідки Міноборони України оголосило, що президент російської федерації владімір путін наказав підготувати теракт на Чорнобильській атомній електростанції та перекласти усю відповідальність за спричинену катастрофу на Україну. Це робиться з метою створення паніки серед громадськості  та замилення очей світовим лідерам, аби ті натомість відмовились від допомоги нам.

Нагадаємо, що ще від ранку 9 березня ЧАЕС знеструмлено і відключено від систем моніторингу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)

«Ресурс наявних дизель-генераторів розрахований на 48 годин підтримки роботи систем безпеки. Окупанти відмовились надати доступ до станції українським ремонтникам. Натомість туди, за вказівкою Олександра Лукашенко, зайшли «білоруські спеціалісти». Серед них, під виглядом атомників заходять також російські диверсанти для організації теракту», – повідомили у ГУР.

Такі плани можна пояснити тим, що президент рф не може отримати бажаного результату від сухопутної та морської військової операції, тим паче від прямих переговорів. Єдина сила, в котрій зараз має перевагу ворог – ядерний шантаж.

«Задля імітації причетності українських військових до аварії на ЧАЕС окупанти намагаються створити фейкові «докази» на підтвердження своєї версії. Зокрема, в районі аеропорту Антонов у Гостомелі помічено російські автомобільні рефрижератори, які збирають тіла загиблих українських захисників. Існує імовірність, що їх видаватимуть за вбитих диверсантів в зоні ЧАЕС», – повідомили розвідники.

Окрім навислої загрози на ЧАЕС, не слід забувати про завдані ворогом авіа та ракетні удари по Запорізькій АЕС та Харківському фізико-технічному інституту, де є експериментальний ядерний реактор.

10 березня відбувалася зустріч  міністра закордонних справ Дмитра Кулеби із генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Під час зустрічі Дмитро Кулеба наполягав на негайному виведенні російських військ з Чорнобильської та Запорізької АЕС. Міністр наголосив, що від цього залежить не лише безпека України, але й усієї Європи.

Нагадаємо, ЧАЕС російські вояки захопили ще 24 лютого, а ЗАЕС перебуває під контролем російської армії з 4 березня.

Закликаємо світ не мовчати, а вдатися до швидких дій, щоб запобігти можливій загрозі.