Податкова амністія стосується передусім не середньостатистичних українців, розповів у програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

 

“Той, хто намагався зберігати свої гроші впродовж останніх 30 років під матрацом, може точно не хвилюватися. Амністія капіталу — це для тих, хто накопичив значні кошти. Мова не про квартиру, дачу, машину. Йдеться про те, що ти можеш купити яхту або дорогий літак або автомобіль за півмільйона доларів, і при цьому не можеш показати, що ти їх офіційно заробив. Що значить офіційно — це значить, що ти платив податки”, — сказав він.

Устенко пояснив, чому для податкової амністії знижені ставки.

“Якщо ми говоримо про соціальну справедливість, то вона полягає в тому, що зараз ми всі платимо 18% податок з нашого доходу. У даному випадку йдеться про історичну — тобто були накопичені кошти. Тут може виникнути питання, чому встановлена на це 9% ставка. Було прийнято таке компромісне рішення. 9% буде на гроші, які зберігаються готівкою. Але це не “під матрацом”, а, наприклад, ви зберігаєте гроші в банку на Кіпрі або в офшорах, і хочете їх задекларувати та перенести в нормальну економіку, щоб їх потім можна було використовувати вільно, робити інвестиції, в тому числі в нашу економіку”, — сказав він.