Україна вітає відставку віце-адмірала Кай-Ахіма Шенбаха з посади голови Військово-морських сил Німеччини після його заяви про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України.

Про це заявив посол України у Німеччині Андрій Мельник, повідомляє Die Welt.

«Ми вітаємо той факт, що пан Шенбах подав у відставку», – сказав український дипломат.

Мельник додав, що заява Шенбаха значною мірою поставила під сумнів авторитет та надійність Німеччини, причому не лише для України.

Посол зазначив, що його слова «привели всю українську громадськість у глибокий шок», зазначивши, що подія нагадала громадянам України «поблажливе ставлення» під час нацистської окупації країни.

Нагадаємо, командувач Військово-Морськими силами Німеччини, віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах заявив, що окупований Росією Крим нібито ніколи не повернеться до складу України.

Пізніше в оборонному відомстві ФРН заявили, що висловлювання командувача Військово-Морськими силами Кая-Ахіма Шенбаха з приводу втрати Україною тимчасового окупованого Криму жодним чином не відповідає позиції федерального міністерства оборони.

Сам Шенбах подав у відставку з посади командувача Військово-Морськими силами Німеччини та офіційно вибачився за свою заяву про Крим.