Пряме запитання, що робив три місяці на посаді Голови Комітету з питань розвідки ( 7.10.2014 –  30.01.2015рр.) при Президентові України П. Порошенку -потребує прямої відповіді.

Тим більше, якщо це запитання від людини, яка пройшла Іловайськ. 

Нижче копія  рапорту Президентові України, йдеться на фансторінці у Фейсбук Ігоря Смешка. Далі в оригіналі:

Прошу Вас звільнити мене із посади Вашого позаштатного радника.

Ваше небажання використовувати мої знання і досвід виявилось, ще при призначенні мене 7.10.2014 року Головою Комітету з питань розвідки при Президентові України ( Указ Президента України №760/2014 від 7.10.2014р.).

Отримавши мою попередню згоду на призначення на цю посаду, Ви видали  цей Указ без будь – яких консультацій зі мною. Зроблено це було не зважаючи на те, що я двічі створював та очолював подібний Комітет з 1995 по 1998 та із 2004 – 2005 роки. 

Указом №760/2014 Ви визначили, що «члени Комітету беруть участь в його роботі на громадських засадах», що є правовим нонсенсом. Не тільки у світі, але й в Україні не було прикладів планування, координації і контролю розвідувальної діяльності держави на громадських засадах.

Протягом трьох місяців Ви послідовно відмовились від трьох запропонованих мною варіантів термінового створення і відновлення роботи Комітету, затвердження проектів Положення про Комітет і про його персональний склад.

30 січня 2015 року  Указом № 42/2015 « Про вдосконалення системи забезпечення керівництва, координації та контролю за діяльністю розвідувальних органів України»  Ви звільнили мене із посади голови Комітету і ліквідували Комітет, створення якого самі ж до того часу блокували. Цим же Указом Ви створили «Об’єднаний Комітет з питань розвідувальної діяльності при Президентові України», знову без будь – яких консультацій зі мною і призначили його нового керівника.  

Моє звільнення відбулося у день, коли в Київ прибув на зустріч зі мною директор Центральної розвідки США Джеймс Клеппер, з яким я був особисто знайомий із 1992 року по своїй багаторічній  роботі в США. Згідно із моїх доповідей Ви знали, що із 1992 по 1995 роки, в якості аташе з питань  оборони України, я був акредитований при Розвідувальному управлінні МО США, яке він у той час очолював. 

Підготовлена зустріч, яка була таким чином зірвана, відкривала окрім іншого можливість відновлення співпраці між нашими країнами  по боротьбі із міжнародною організованою злочинністю, яка може контролюватися спецслужбами іноземних держав та спричиняє масштабну корупцію на вищих щаблях органів державної влади в Україні в умовах війни.

26 лютого 2015 року я звернувся до Вас із проханням звільнити мене із посади Вашого радника. Беручи до уваги стан фактично необ’явленої війни, яку веде Україна по відбиттю зовнішньої агресії проти неї, я висловив готовність і надалі продовжувати надавати Вам порадити, як законно обраному Президентові,  на безоплатній основі.

12 березня 2015 року Вашим Указом № 137/2015 мене було звільнено із посади штатного Радника та призначено Радником (поза штатом) Указом № 138/2015.

З березня 2015 року по теперішний час Ви жодного разу не зустрілися зі мною та не дали жодної Вашої відповіді на чисельні доповіді і письмові пропозиції, які я направив Вам, як через Вашого помічника, так і через Главу Адміністрації Президента, стосовно:

– «Щодо неузгодженості дій та відсутності координації між керівництвом АТО і керівництвом МВС України»

– « Щодо необхідності передачі  компоненту військової контррозвідки СБУ до складу Міністерства оборони України  і створення  у ньому, згідно із передовим світовим досвідом особливо в умовах війни, а також із практикою країн НАТО – об’єднаної структури воєнної розвідки і воєнної безпеки» 

– «Щодо можливості виникнення юридичних  проблем при розгляді у судах справ відносно економічних злочинів, розслідуваних Центральним управлінням СБУ, що є одним із елементів боротьби із корупцією на вищих щаблях влади в Україні» 

– «Щодо неврегульованості порядку функціонування СБУ в особливий період» 

– « Щодо необхідності пріоритетної уваги і фінансування вітчизняних програм  досліджень ядерних процесів у конденсованих середовищах і низькотемпературних ядерних реакцій («холодного ядерного синтезу») на прикладі відповідних дій урядів США та Російської Федерації та на тлі ознак наступаючих змін в  ядерній енергетиці і можливого початку кінця «ери вуглеводного палива» 

– « Щодо загрозливого розриву у грошовому забезпеченні і недофінансування військовослужбовців Головного управління розвідки  МО України у порівнянні із іншими  військовослужбовцями ЗС України, яка не має аналогів у світовій історії під час ведення бойових дій і може свідчити про кадрові проблеми у керівництві військової розвідки, неувазі вищого керівництва міністерства оборони до проблем розвідувального забезпечення бойових дій і  проблем у роботі  Об’єднаного Комітету із питань розвідувальної діяльності при Президентові України»

та інші проблемні питання у сфері оборони і безпеки України.

У зв’язку з вищенаведеним, втрачає будь – який сенс мого подальшого перебування у статусі Вашого позаштатного Радника, у порадах якого Ви, як це є очевидним, не маєте потреби.  

Надзвичайний і Повноважний Посол України, Лауреат Державної Премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор, генерал – полковник запасу Ігор Смешко.