Дуже цікава ситуація навколо законопроекту №5599 (про деолігархізацію), пише політолог Володимир Фесенко.

Він повинен був розглядатися з ранку. Але з ініціативи двох фракцій була зроблена перерва на пів години, яка в підсумку затягнулася більш ніж на годину. Судячи з усього, під час перерви були знайдені досить конструктивні компроміси. Розгляд іншого складного і проблемного законопроекту (№5600) перенесено на завтра, а по законопроекту №5599 прийнято рішення розглядати його сьогодні, як то кажуть, «до упору». Показово голосування з цього питання – 288 «за», включаючи 229 «Слуг народу», депутатів від «Батьківщини», а також депутатських груп «За майбутнє» та «Довіра».

Фактично це було тестове голосування, непрямий індикатор готовності голосування і за сам законопроект №5599.

І було помітно, що Руслан Стефанчук помітно хвилювався. Тому що це тест і для нього – на його здатність керувати Верховною Радою в таких складних ситуаціях, і домагатися прийняття результативних рішень по конфліктним законопроектам. Тест виявився досить успішним. Очевидно, що резерв голосів по законопроекту про деолігархізацію є, як є і мобілізація президентської фракції на підтримку цього законопроекту. До того ж очікується, що в Раду до моменту голосування може приїхати й Президент Зеленський, що має стати додатковим мотиватором для депутатів його фракції.

Після початку голосування за антиолігархічний законопроєкт засідання ВР знову перервалося. Після того, як депутати проголосували за розгляд законопроекту про олігархів за скороченою процедурою, частина депутатів заблокувала трибуну і президію. У перших рядах «Європейська солідарність» з Петром Порошенком.

Перший віце-спікер Руслан Стефанчук просить всіх зайняти свої місця. Частина депутатів пропонують відсторонити його від ведення засідання.

Таємниці депутата пишуть про те, що деякі фракції гальмують початок розгляду закону про олігархів. Особливо проявляє активність в кулуарах Порошенко. Пішли чутки, що він боїться як хлопчик за свої медіаресурси. Комплекси у дідуся.

Тим часом Юлія Грішина повідомляє, що фракція ЄС пішла в бій за свого спонсора-олігарха. Стояти явно будуть до останнього. Так зазвичай і поводяться люди, що втрачають останню копійчину. Ні совісті, ні честі.

Депутат від СН Микола Тищенко порівняв Порошенка до хлопчиська.

«Порошенко як дворовий хлопчисько» – сказав Микола Тищенко.

«Він в образливій формі порушує всі принципи парламентаризму, перейшов на особистості, тикав, як дворової хлопчисько», – прокоментував нашому журналісту Валентину Банних нардеп «Слуг» блокування Порошенко трибуни Ради.

Раніше він заявляв про те, що його фракція не піде звідси, а буде голосувати за цей закон.

«Треба – не будемо спати, треба – не будемо їсти, але ми виконаємо свою обіцянку. Регламент це дозволяє, головне, щоб було бажання ». Також журналіст Vesti.ua Валентин Банних запитав у нардепа, потрібно законопроекту про олігархів така ж «антиспам-процедура», що і для №5600, на що він відповів:

«Ми будемо голосувати пакетами, ми це проговорювали. Це кричуще неподобство, закидати спам, правками, це жахливо »і нагадав прийняття земельного законопроекту, коли навколо нього нагніталася обстановка« політиками старої формації »:« вони брехуни ».

Через деякий час у Раді на вимогу фракцій Євросолідарності, Голосу та Батьківщини поставили питання про відсторонення першого віце-спікера Стефанчука від ведення засідання Ради через порушення регламенту при розгляді закону про олігархів.

Пізніше ТГ-канал Недоторкані повідомив, Стефанчук залишається. Знімати його особливо ніхто і не хотів. Просто тягнули час.

Декілька хвилин тому стало відомо, що законопроєкт таки прийняли. За-279 депутатів: Слуга народу дала 229 голосів, За майбутнє – 18, група Довіра – 15, партія Голос – 11. Процес пішов.