На законопроєкт про олігархів почали реагувати й самі олігархи. Першим відреагував Порошенко. Про це повідомив, політолог Володимир Фесенко. Передаємо його слова в оригіналі.

Першим відреагував Порошенко. Як я вже зазначав, Петро Олексійович прекрасно розуміє, що для нього найбільші ризики.

Він не просто народний депутат, він п’ятий президент і лідер партії, представленої в парламенті, і власник двох телеканалів, і мільярдер. Загалом за всіма статтями олігарх.

Але вже відреагували і два інших великих олігарха – Ахметов і Коломойський.

За Ахметова висловилася його прес-служба (що він “не олігарх, а інвестор”), ну, а Ігор Валерійович – сам собі прес-служба. Що показово, нікому з олігархів не хочеться до Реєстру олігархів.

Всі вони (в тому числі і ті, хто мовчать) критично ставляться до такої перспективи. І зрозуміло чому.

Ой, не випадково Коломойський пожартував (але в стилі чорного гумору), що нашиє собі на піджак зірку “Олігарх”. Аналогія вже дуже очевидна. Перша реакція наших олігархів підтверджує мою гіпотезу, що сама присутність в Реєстрі олігархів буде проявом іміджевої токсичності. А це означає, що у Зеленського правильно знайшли больову точку наших олігархів.

У самому законопроекті дуже небагато обмежень для тих, хто буде визначено в статусі олігарха. І деякі з цих обмежень можна обходити (і вже обходять). Проте і ці обмеження неприємні і проблемні, а ще неприємніше, що тебе спеціально виділяють і ставлять під особливий контроль.

Тому ризики для законопроекту про олігархів зберігаються.

Якщо в парламенті виникне широка олігархічна коаліція (від ОПЗЖ і представників Ахметова до фракції Порошенко і депутатів Коломойського), то голосів для затвердження даного законопроекту може і не вистачити.

З іншого боку, йти на пряме протистояння з Президентом також дещо ризиковано. Наприклад, такі олігархи як Ахметов і Пінчук не схильні до конфронтаційної моделі поведінки в стосунках з главою держави.

Тому можливі різні сценарії розвитку ситуації навколо законопроекту про олігархів.