Аналітики переконані, що контрнаступ найближчими днями принесе чергові плоди. За прогнозами, упродовж наступних 72 годин ЗСУ зможуть відвоювати ще й Куп’янськ, що на Харківщині. Про це повідомляє ISW.

У Генштабі повідомили, що за три дні на Харківщині ЗСУ вдалося просунутися на 50 кілометрів. І це лише початок контрнаступу в регіоні, адже аналітики переконані, що скоро вдасться звільнити ще й Куп’янськ.

Представники Генштабу підтвердили успішну роботу українських військових на Харківщині. У ході активних бойових дій вдалося деокупувати низку міст та сіл. Також ЗСУ прорвалися углиб позицій ворога.

За повідомленням Генштабу, в рамках проведення оборонної операції на Харківському напрямку з метою відновлення втрачених територій від початку тижня Збройні сили України у взаємодії з підрозділами Національної гвардії та іншими силовими структурами ведуть активні дії на визначених напрямках.

Оглядачі з Інституту з вивчення війни також зауважили, що упродовж минулої доби ЗСУ вдалося досягнути значних успіхів на Харківщині. А це означає, що наші військові впевнено рухаються у сторону Куп’янська, який вважається ключовим логістичним центром для окупантів. З його допомогою ворог підтримує своє військо на Ізюмському напрямку.

Як зазначають аналітики, ЗСУ могли підійти на відстань у 15 кілометрів від Куп’янська. А це означає, що тилові позиції ворога на Харківщині стали уразливішими до подальшого наступу наших захисників. Що, своєю чергою, передбачає можливість звільнення з-під окупації Куп’янська. Згідно з прогнозами, це може статися у найближчі 72 години.

Аналітики зауважили, що ЗСУ вже відбили Борщівку, а також Іванівку, що розташовані уздовж траси Е40. Крім того, наші військові могли або захопити Шевченкове, або обійти його та просунутися до Грушівки. Інформація про бої під останнім населеним пунктом надійшла від самих окупантів, підкреслюють в Інституті.

Ба більше, росіяни вже поскаржилися на те, що наші військові відвоювали Савинці, Раковку, а також Довгалівку. Крім того, ЗСУ вдалося дійти до транспортних вузлів у Куньї та Веселому. Щоправда, останнє ще потребує підтвердження.

Водночас, додають укладачі звіту, наші захисники України продовжують наступ на південний схід. Вони вже просунулися трасою N26 у бік Куп’янська. Про це свідчать геолокації зі світлин, які з’явилися у вільному доступі.

До слова, дані про дислокацію російських військ Збройні сили України отримують завдяки українським патріотам на тимчасово окупованих територіях і це дозволяє ефективно знищувати ворога.

Як зазначив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк, для окупантів Куп’янськ – ключове стратегічне місце. Через це місто проходить все харківське угруповання військ країни-агресорки. Його використовують для підвезення як боєприпасів, так і резервів. Тож цей транспортний вузол ворога потрібно буде у нього відібрати.

За його словами, після деокупації міста ЗСУ можуть обирати: йти на Північ або ж на Південь.

“Таким чином розрізати угруповання російських військ, й не давати їм можливість працювати у режимі постійного пересування резерву як такого. Це ключові елементи на карті, якщо ми говоримо про Куп’янськ. Я думаю, у Харкові йде і буде йти абсолютно планова зачистка території від нелюдів, які там знаходяться”, – резюмував представник Офісу Президента в ефірі одного із телеканалів.

Як для цивільних українців, так і для російських військових злочинців контрнаступ ЗСУ на Харківщині став справжньою несподіванкою. На фоні активного контрнаступу ЗСУ, окупанти у Куп’янську почали рух. Вони вже евакуйовують свої сім’ї із захопленого міста.