Віцепрем’єр і міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що після повернення до складу України окупованого Донбасу населення з російськими паспортами зможе залишитися там, але вважатися іноземцями.

Про це він розповів в інтерв’ю хорватському каналу N1.

За словами Рєзнікова, громадяни України, які прийшли на зміну паспорта на російські, отримають вибір – залишитися жити на Донбасі в статус іноземця, або виїхати. Резніков розповів, що Україна має намір вступити як Хорватія – дати людям вибір і захистити національні меншини.

Також чиновник розповів, що зараз на підконтрольній Києву території проживає близько 1,5 мільйона переселенців, які зможуть на Донбасі почати життя “з нуля”. Крім росіян, за його словами, там також є представники вірмен і греків, які були змушені покинути свою територію.

Також відзначимо, що Олексій Резніков повідомив про підготовку його міністерством законопроекту про перехідний період після деокупацію окремих районів Донецької та Луганської області.

“Одне з амбітних завдань мого міністерства – це підготовка законопроекту про перехідний період, складовою частиною якого буде перехідне правосуддя. Наприклад, в Хорватії є досвід амністії осіб, які не вчиняли військових злочинів, а ті, хто скоювали злочини, все одно повинні бути притягнуті до відповідальності “, – сказав він в інтерв’ю телеканалу N1, каже в Хорватії, Сербії та Боснії.

Крім цього, за словами Рєзнікова, Україна не буде вести мову про включення так званого “особливого статусу” Донбасу до своєї Конституцієї, а пропонує для цього регіону свій варіант “особливого статусу” у вигляді економічного розвитку, пільгових умов для ведення бізнесу та децентралізації.

“Спеціальний статус – це дійсно робоча назва закону, який називається “про особливості місцевого самоврядування”. Але ми точно не будемо говорити про включення особливого статусу в Конституцію України. Тому що це найгірший шлях, це шлях до федералізації і до втрати суверенітету країни. Я прихильник теорії українського варіанту “особливого статусу” – це економічний розвиток Донбасу, пільгові умови для бізнесу. І друге – децентралізація. Цього буде достатньо, щоб розвивати український Донбас”, – пояснив він.