Комітет з питань здоров’я нації рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект, мова в якому йде про відповідальність за підробку медичної продукції. У тому числі за підроблені тести на коронавірус пропонується ввести штрафи.

Про це повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування підтримав законопроект №4491, який розроблений з метою захистити громадян України від підробленої медичної продукції, до якої належать і тести на коронавірус. У документі є визначення того, що саме відноситься до фальсифікованої медичної продукції.

“Комітет підтримав проект закону №4491 і запропонував комітету з питань правоохоронної діяльності, визначеним головним з підготовки даного законопроекту, рекомендувати Верховній Раді прийняти його в першому читанні за основу”, – заявили в повідомленні.

Контрабанду підроблених медичних товарів, а також їх зберігання з метою збуту пропонується карати не тільки позбавленням волі від 5 до 8 років, а й штрафом від 5 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 – 170 тисяч гривень). У разі повторного подібного порушення або попередньої змови, покарання пропонується посилити – від 8 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна. У разі організованої банди злочинців – від 10 до 12 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав підробку ПЛР-тестів на коронавірус кримінальним злочином і пояснив, чим загрожує українцям фейковий довідка.

Також ми розповідали, що заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що планує віднести вакцину від коронавірус в список сильнодіючих ліків. Що дозволить відкривати кримінальні справи за її підробку.