Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппарова заявила, що Росія використовує пандемію коронавірусу для посилення репресивної кампанії в окупованому Криму, спрямовану в першу чергу проти кримських татар.

Про це вона заявила під час інтерактивного діалогу Ради ООН з прав людини в Женеві, передає Суспільне Крим.

За її словами, політв’язні та особи з симптомами COVID-19 у Криму позбавлені належної медичної допомоги.

“Росія використовує пандемію коронавірусу для посилення репресивної політики в тимчасово окупованому Криму”, – сказала Джеппарова.

Зокрема, вона звернула увагу на ситуацію з Теймуром Абдуллаєвим, якого, незважаючи на коронавірус, перевели у штрафний ізолятор.

Дипломатка також наголосила, що попри вимоги Четвертої Женевської конвенції Росія не вживає заходів для стримування пандемії на півострові, проводить масові заходи військового характеру, включаючи незаконний призов, а реальні дані щодо кількості хворих та смертей приховуються окупантами.

Крім того, в МЗС України повідомляють, що Росія жорстко обмежила пересування громадян між півостровом і материковою Україною, що негативно позначається на демографічній ситуації у Криму та освітніх правах місцевої молоді.

Нагадаємо, 16 грудня в ООН схвалили резолюцію, яка засуджує порушення прав людини в окупованому Криму.

Перша заступниця голови МЗС України Еміне Джеппарова заявила про необхідність провести Саміт по Кримській платформі у Києві.