Напередодні місцевих виборів на Закарпатті СБУ викрила і блокувала схему підкупу виборців. У Закарпатській області співробітники Служби безпеки України викрили схему підкупу виборців на користь одного з кандидатів на посаду голови об’єднаної територіальної громади.

Про це повідомля прес-служба СБУ.

За попередньою версією слідства, група осіб, серед яких раніше судимі за тяжкі злочини, організували підкуп виборців на користь одного з кандидатів. Для підтвердження вони вимагали у громадян копії їх паспортів. Вартість кожного «голосу» становила 1 тисячу гривень.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 160 Кримінального кодексу України, правоохоронці затримали трьох фігурантів провадження під час отримання ними частини коштів у розмірі 17 тисяч гривень. За таку суму вони гарантували кандидату забезпечення відповідної кількості голосів на місцевих виборах.

Вирішується питання щодо затримання фігурантів згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі тривають першочергові слідчі дії.

Операція з викриття протиправної діяльності проводилася спільно зі слідчими ГУ НП в Закарпатській області під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.

Також, сьогодні Служба безпеки України викрила на Херсонщині факт масового підкупу громадян для штучної зміни адрес проживання напередодні місцевих виборів.

Оперативники спецслужби встановили, що місцева мешканка діє в інтересах одного із кандидатів на посаду голови об’єднаної територіальної громади, яка знаходиться у курортній зоні. Після того як у Державному реєстрі виборців з’являлась інформація про зміну адреси, обіцяну винагороду переводили громадянам на банківські картки. Правоохоронці задокументували, що за цією протиправною схемою встигли змінити адреси понад 200 чоловік.

За вказівкою організаторів, виборці взагалі не мали приходити на дільниці. Члени комісії самі планували кинути ці бюлетені в урну та штучно збільшити кількість голосів за необхідного кандидата.

Жінці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльність на строк п’ять років.