У Харкові президент Зеленський провів нараду щодо запобігання надзвичайним ситуаціям. Глава держави наполягає на зміні підходу до догляду за літніми людьми, аби трагедія, схожа на пожежу у будинку престарілих, не повторилась.

Зеленський наголосив, що винні у смертельній пожежі мають бути покарані. Про це інформує пресслужба глави держави.

Коли 15 людей гине, крім системних проблем, завжди є відповідальні, – сказав Зеленський.

Наразі усім 4 затриманих готують повідомлення про підозру та обиратимуть запобіжний захід. Як з’ясувала урядова комісія, що даних про заклад, у якому загинули 15 людей, не було у департаменті соціального захисту.

Для закладів, де перебувають особи похилого віку та особи з інвалідністю, законом встановлено чіткі критерії та вимоги до функціонування. Мінсоцполітики займеться виявленням закладів, відомості про які відсутні у реєстрі надавачів соціальних послуг, – наголосив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

За словами представників поліції у самому Харкові та на території області виявили ще 32 заклади, які працювали нелегально. У них перебували 72 наркозалежних та 216 літніх людей. У комунальних закладах, куди їх можна перемістити, знайшли 136 місць.

На нараді у президента зазначили, що потрібно підготувати законодавчу базу, яка роз’яснить, як мають надавати дозволи на діяльність подібних закладів.

Треба, щоб ми знайшли всі об’єкти по всій країні, проконтролювали, і щоб ми жоден з об’єктів не закрили, поки не знайдемо вихід. Треба обов’язково створити реєстр та сайт з усіма такими закладами, аби кожна людина могла бачити всю потрібну інформацію, – зазначив Володимир Зеленський.

Наразі займуться перевіркою протипожежних систем усіх закладів, де перебувають незахищені категорії громадян.