Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном, під час якої сторони обговорили низку важливих питань, зокрема, щодо міжпарламентського та торговельно-економічного співробітництва держав.

Про це повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України

Голова Парламенту подякував панові Послу за підтримку України з боку Китаю в умовах пандемії коронавірусу.

“Сьогодні світ об’єднався у боротьбі з цією загрозою, адже раніше ми не стикалися з проблемами такого масштабу. Дякую Китаю за державну та недержавну гуманітарну допомогу, надану Україні від початку пандемії. Й окремо вдячний за всебічне сприяння у поверненні наших громадян додому”, – зазначив Дмитро Разумков.

Під час зустрічі Голова Верховної Ради також висловив вдячність за незмінну позицію й повагу КНР до територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України і наголосив, що наша держава так само неухильно дотримується своїх зобов’язань щодо Тайваню, Тибету і Сіньцзяну.

“Китай чудово розуміє, що насправді означає територіальна цілісність. Це питання, яке дійсно єднає наші країни”, – зауважив Голова Парламенту.

Дмитро Разумков також повідомив, що Україна зацікавлена у поглибленні торговельно-економічної співпраці між обома державами.

“Незважаючи на коронакризу та її наслідки, торговельно-економічне співробітництво України та Китаю посилилося, що свідчить про перспективи розвитку цього напряму”, – зауважив Голова Верховної Ради України.

Крім того, сторони обговорили можливості для відновлення інтенсивної співпраці між парламентами обох держав після остаточного подолання пандемії.

“Україна – парламентсько-президентська республіка, і взаємодія наших парламентів є надважливою для продовження співробітництва з Китаєм”, – заявив Голова Парламенту.

Своєю чергою Посол Китаю відзначив, що умови сучасного світу диктують необхідність єднання країн та поглиблення міждержавної співпраці для подолання різних викликів сьогодення.