Дмитро Разумков 2 лютого офіційно оголосив про виключення нардепа Олександра Дубінського з фракції “Слуга народу”. Напередодні відповідне рішення прийняли самі “слуги”. Про виключення Дубінського голова Верховної Ради заявив на засіданні парламенту.

Відповідно до статті 60 регламенту Верховної Ради України, згідно з рішенням депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” від 1 лютого 2021 року, повідомляю про виключення народного депутата Дубінського Олександра Анатолійовича зі складу фракцїі “Слуга народу”,
– сказав Разумков.

Сам Дубінський після такого огололошення поклонився Разумкову з легкою усмішкою.

Також, Після виключення нардепа Олександра Дубінського із фракції “Слуга народу”, його сторінку видалили і з мобільного застосунку фракції.

У списку депутатів у застосунку “Фракція СН” Дубінського уже немає.

В свою чергу, народний депутат Олександр Дубінський, якого виключили із лав парламентської фракції «Слуги народу», вважає такий крок безвідповідальним, безпідставним, аморальним і принизливим для країни.

Про це скандальний депутат написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

Дубінський ображений на те, що на фракції не було обговорення і йому не дали слова. «Боягузтво й підлість. В одному флаконі», – сказав він.

«Ви можете оголосити результати таємного від Дубинського і виборців голосування, можете порушувати всі мислимі й немислимі процедури й демократичні норми.Я не бажаю, щоби країна жила в штучно нав’язаному кимось порядку денному й не вирішувала ті найважливіші проблеми, які насамперед хвилюють наших виборців», – написав нардеп.

Дубінський також попросив колег з фракції, які не голосували проти нього, «захистити президента від шляху в прірву, куди веде його нечистоплотне оточення».

1 лютого парламентська фракція «Слуга народу» на своєму засіданні проголосувала за виключення зі своїх лав нардепа Олександра Дубінського. За виключення Дубінського віддали свої голоси 198 членів фракції, 29 – проти, 19 – не голосували. На фракції не було обговорення, Дубінському слово не давали. Голова фракції Давид Арахамія просто зачитав дані, більшість підтримала.

А от екс-нардеп Борислав Береза в своєму телеграм каналі пише:

До чого я це згадав? Після того, як Дубінського виключили з фракції “Слуга народу” виникла загроза виходу з цієї парламентської групи депутатів Коломойського а це вб’є коаліцію. Або ж просто є потенційна загроза відмови голосувати і тому у Зеленского перейнялися новим партнерами. Пішли до Юлії Володимирівні. Та сказала, що їй багато не треба, а лише призначення на посаду прем’єр-міністра, кілька міністерських посад і там будь-яка інша по дрібниці. На Банковій гикнула і згадали, як Юлія Володимирівна успішно втопила Ющенко в своїх обіймах. Це їх кілька демотивувало і сильно напружило. Особливо порівнявши потенціал і досвід Зеленського і Тимошенко. Тому розумники з ОП побігли по іншим. Наприклад до групи “Довіра”, яка за фактом є аграрним лобі. У тих забаганки явно поменше – аграрний міністр і ще пару квот за їхнім профілем. Все за принципом, “що охороняю – то і маю”. Але на Банковій пам’ятають, що в цьому році запускається ринок землі. А значить цю корову нікому не хочуть віддавати і мріють видоїти її повністю самостійно. До речі, дуже цікаво, як ЮВТ, в разі отримання посади, буде пояснювати своєму електорату чому вона запускає ринок землі. Це може викликати когнітивний дисонанс в незміцнілих умах її виборців. А ще ж запускається гральний бізнес. І це теж буде робити Юлія Володимирівна? Хоча, тут можливо спрацює старий принцип “нічого особистого, просто бізнес”.

У будь-якому випадку розклад дуже цікавий і він приведе або до виникнення нової коаліції, або до недієздатності і розпаду старої, а значить до дострокових виборів. Все скоро стане зрозуміло. У будь-якому випадку Зеленський з Єрмаком показують всім гравцям, що готові до альянсу, але хочуть віддати якомога менше. Все як в історії із закупівлею у видавництв. Хочуть кращих умов. Але те, що Зеленський остаточно заганяє себе в глухий кут видно вже навіть неозброєним оком. І це не погано для України.