Президент Володимир Зеленський заявив про країну без олігархів. Про це сказав на пресконференції у четвер.

“Я думаю, чи відчуваєте перші наші кроки, до яких я готувався достатньо довго. Зараз ви бачите результат. Країну для сорока мільйонів, а не для сотні “Форбс”, – заявив він.

“Держава має допомагати бізнесу, а не великий бізнес жити за рахунок державного бюджету. Ми будуємо країну, яка не чекає тільки на санкційну політику інших держав. Ми їм вдячні, тим не менше. Країна самостійно захищає свій суверенітет, сама проводить потужну санкційну політику проти пропагандистів, контрабандистів, кримінальних авторитетів, ворів в законі, скрутчиків податків, спиртовиків”, – заявив глава держави.

“Ми будуємо країну, де всі будуть рівні перед законом. І ті, про кого я сказав трішки вище та інші”, – сказав Зеленський і заявив про “будівництво з нуля нової судової реформи”.

“Антикорупційний, Конституційний суд, багато важливих законів. Про Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію, НАЗК, новий закон про НАБУ”, – сказав президент.

На запитання журналістів з приводу передвиборчої обіцянки тоді ще кандидата в президенти України Володимира Зеленського про “кінець” епохи Президент України Зеленський відповів:

“Не пам’ятаю, чи була там на бігбордах “Епоха Медведчука”. Я думаю, що це частина програми суспільства, а не навіть програми президента України. Я вважаю, що ця епоха закінчується”.

Зеленський сказав, що “знайшов інший шлях через РНБО”.

“Але останнім часом почали працювати дуже потужно і прокурори і СБУ і поліція. Щодо корупції, ми чистимо вертикалі, вибудувані великим бізнесом, назвемо їх так. Тому що поки що вони не олігархи, немає закону. Так ось, ці вертикалі в кожній інституції України, в кожному міністерстві, парламенті – великий вплив цих людей.

Ми почали закінчення цієї епохи. І я точно її закінчу”, – заявив президент.

“Що стосується бідності – не просто. Не все залежить від мене. Тисну на уряд, щоб збільшували і мінімалку і пенсії. Їм не просто з наповненням бюджету. Економіка розвивається не дуже добре, повільно через Covid”, – сказав Зеленський.

Я в принципі вважаю, що ми зробили багато кроків уперед. Санкційна політика… я знайшов шлях через РНБО, почали працювати потужно і прокурори, і Служба безпеки України, і поліція”, – зазначив президент.

Він додав, що від корупції очищуються вертикалі, вибудувані великим бізнесом, бо поки нема закону, їх не можна назвати олігархами.

“Ці вертикалі в кожній інституції, у кожному міністерстві, у парламенті, великий вплив цих людей. Я вважаю, що ми почали кінець цієї епохи”, – сказав він.

Зеленський додав щодо епохи бідності, що не все від нього залежить, але він тисне на уряд, щоб збільшували пенсії і мінімальні зарплати.

“Їм непросто і зі мною, і з наповненням бюджету. Економіка повільно розвивається через ковід, але, якщо порівнювати з європейськими країнами, ми в нормальному стані. Епоха бідності закінчиться тоді, коли всі будуть сплачувати податки, коли держава буде діджиталізована. Все це буде”, – запевнив він.