Верховна Рада сьогодні відправила у відставку одразу декілька міністрів. 

Перш за все рішення про звільнення міністра екології Романа Абрамовського підтримали 322 народні депутати.

Раніше комітет не зміг рекомендувати ВР звільнити Абрамовського з посади. Натомість, він рекомендував депутатам самим ухвалити рішення в залі шляхом голосування.

Під час виступу голова комітету екологічної політики Олег Бондаренко подякував екміністру за роботу та повідомив, що таке рішення комітету є проявом шани до міністра.

“Мало кому вдавалося з нуля створити нове міністерство після недолугого експерименту щодо об’єднання Міністерства енергетики та довкілля”, – заявив він.

Проте він попросив “особисто, як голова комітету, підтримати відставку і відпустити Абрамовського з посади”.

Наразі новим керівником Міндовкілля може стати нинішній заступник міністра Романа Абрамовського з питань цифрових трансформацій Руслан Стрілець. Проте спершу його пропонують у ролі “в.о.”, тобто без голосування ВР.

Також Верховна Рада проголосувала за відставку першого віцепрем’єра – міністра економіки Олексія Любченка, рішення підтримали 320 нардепів.

Перед голосуванням голова економічного комітету Дмитро Наталуха заявив, що надійшла заява від Любченка про звільнення з посади.

За його словами, комітет рекомендував Раді визначитись шляхом голосування.

Щойно також стало відомо про те, що Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України проводять обшуки в першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економіки України Олексія Любченка, який вчора подав у відставку. Відповідний пост у Фейсбуці зробило «Слідство.Інфо»

Як повідомляють їхні джерела, обшуки можуть бути пов’язані зі «скрутками» і ухиленням від сплати податків.

Також обшуки проходять у виконуючого обов’язки голови Державної податкової служби Євгена Олейнікова та центральному апараті ДПС.

У НАБУ повідомили, що інформація з’ясовується.

У СБУ «до закінчення дій» відмовились коментувати, але не заперечили проведення операції

Фотографію з місця події журналісти «Слідства.Інфо» отримали від власних джерел.

До речі, Верховна Рада 3 листопада також відправила у відставку Олексія Резнікова з посади віцепрем’єр-міністра – міністра реінтеграції тимчасово окупованих територій. Відповідне рішення підтримали 329 нардепів.

Олексій Резніков був ледь не єдиним міністром, який прийшов на засідання парламенту на розгляд питання своєї відставки. Це відзначили нардепи. Після завершення обговорення міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій поділився, що ймовірно більше не зможе представляти Україну в Тристоронній контактній групі.

У Тристоронній контактній групі, я думаю, що напевно вже не буду брати участь як член делегації. Є голова делегації Леонід Кравчук і його заступник Олександр Мережко. вони будуть продовжувати, але принципове рішення прийматиме президент, – заявив Резніков.

Станом на 14:00 стало відомо також про те, що Рада відправила у відставку віце-прем’єра та міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського. «За» – 342 нардепів.