Сьогодні стало відомо чому Офіс президента зволікає з можливою відставкою міністра оборони Андрія Тарана і призначенням на цю посаду глави “Укроборонпрому” Юрія Гусєва.

Деякі бачать основну проблему у зв’язку Юрія Гусєва з президентом Петром Порошенком.

Поінформовані джерела в ОП стверджують, що кандидат прекрасно підходить для виконання своїх майбутніх обов’язків. На тлі інших персон кандидатуру Гусєва вигідно виділяє відмінна освіта, багаж знань і досвіду:

“Його рівня з головою вистачить не тільки на пост глави Міноборони, а й на більш високу посаду. Тому на будь-якій посаді він буде інтелектуально посилювати команду президента Зеленського”, – відзначило джерело з Офісу Володимира Зеленського.

Не зважаючи на те, що Гусєв є прекрасним кандидатом, Михайло Подоляк рекомендував главі Офісу Андрію Єрмаку поставити призначення на паузу через ризик іміджевих втрат.

“Банкову турбує два моменти. В першу чергу – корупційні звинувачення на адресу Гусєва під час його перебування на посаді заступника міністра оборони. По-друге, він підтримував Порошенко під час передвиборної кампанії і критикував Зеленського. Зараз вже очевидно, що Гусєв робив це вимушено, оскільки був зобов’язаний Порошенко закриттям кримінальної справи “, – розповідає джерело в Офісі президента.

Владу хвилює, що Гусєв працював заступником міністра в 2014-2016 роках.

У відомстві він курував, в тому числі сферою державних закупівель. До нього є претензії стосовно переплати 180 млн грн за закупівлю палива для армії.

На той час гроші на закупівлю бензину виділити не встигли, але чиновника свідомо звинуватили у відмиванні грошей. Тоді з особистого втручання Порошенко, через його доручення військовій прокуратурі кримінальну справу закрили.