Президент Франції Еммануель Макрон і президент Росії Володимир Путін провели телефонну розмову.

Розмова Макрона і Путіна відбулась напередодні зустріччі президента Франції з Володимиром Зеленським. 

Прес-служба Кремля уже повідомила деякі подробиці розмови.

Стверджується, що Путін поскаржився французькому колезі на нібито порушення “Мінських угод” з боку України. Путін вважає, що в реальному часі «відбувається накачування України сучасною зброєю, що створює пряму загрозу безпеці Росії»

Крім того, Путін заявив про необхідність вироблення юридично зафіксованих гарантій, які виключили б вступ України до НАТО.

Очікуємо на те, як розмову прокоментують зі сторони Франції.

Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон має намір поговорити з президентом України Володимиром Зеленським та президентом РФ Володимиром Путіним. Розмови повинні бути спрямовані на деескалацію в районі українського та російського кордонів. Розмова з Путіним відбулась. Завтра зустріч із Зеленським.

Як зазначається, зустріч відбудеться перед самітом Східного партнерства, котрий також запланований на 15 грудня. А місцем його проведення є Брюссель.

За даними ЗМІ, на перемовинах Зеленського, Шольца і Макрона йтиметься про реалізацію Мінських угод.

Про це із посиланням на джерело у відомстві канцлера ФРН повідомляєодне з російських видань.

“Перед Східним партнерством відбудеться зустріч Шольца, Макрона, Зеленського, обговорять реалізацію Мінських угод”, – повідомило джерело.

Крім того, інформацію про зустріч Володимира Зеленського та нового канцлера Німеччини Олафа Шольца підтвердив і очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. За його словами, зустріч можлива після переговорів із преидентом Франції Еммануелем Макроном

“Думаю, що так, після зустрічі з Макроном, цілком імовірно, що буде зустріч з Олафом Шольцем”, – заявив Арахамія.

Утім, точної дати політик не назвав.