Тепер таке рішення прийняв Вищий земельний суд Дюссельдорфа прийняв рішення за скаргою оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur.

Компанія-оператор “Північного потоку 2” повинна стати незалежною від “Газпрому”, а газопровід повинен відповідати нормам газової директиви Євросоюзу. 

Постановили, що 50% потужності газопроводу мають бути доступні для інших постачальників.
Річ у тім, що “Газпром” володіє монополією на експорт газу з території Росії. Таким чином газопровід може бути використаний тільки наполовину.

Раніше оператор оскаржив рішення Федерального мережевого агентства не звільняти газопровід від норм газової директиви ЄС.

У Німеччині ці норми регулює національний закон. Крім “Газпрому”, в консорціум з будівництва “Північного потоку – 2” також входять 5 західних енергетичних і нафтових компаній. Вони вклали 50% в його фінансування.
Важливо, що рішення суду не стосується подальшого будівництва газопроводу.

Ймовірна дата завершення будівництва “Північного потоку- 2” – 12 вересня. Однак це не означає, що він тоді запрацює.
Про це в ефірі 24 каналу розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Він наголосив, що російський газон 100% не почне працювати у вересня, навіть якщо і завершиться технічна прокладка труб.
Як пояснив Омельченко, це зумовлено тим, що спочатку необхідно здати в експлуатацію газогін. Це може зайняти і 3 місяці, і роки.

Важко сказати, коли він реально запрацює. Але це точно не буде у вересні. Я думаю у жовтні теж не буде,– додав він.

Для того, щоб російський газопровід необхідно затвердити низку технічних та бюрократичних процедур: отримати затвердження у приймальних комісіях, “Північний потік-2” мусять застрахувати, а також він має відповідати “Третьому економічному пакету”.

Також Омельченко  заявив, що наразі Німеччина не має механізмів, щоб вплинути на Росію у випадку агресії, а Меркель не зможе посилити санкції проти Росії.

“Німеччина, і сама канцлерка, зробила все можливе, щоб газогін відбувся. Треба зауважити, що Меркель теж має обмежені можливості, оскільки її політика насамперед залежна від німецького великого бізнесу, який зацікавлений в цьому проєкті”, – сказав Омельченко.

На думку директора енергетичних програм Центру Разумкова, не варто вважати, що політика Німеччини буде повністю на стороні України. Тому що у першу чергу, політика Німеччини стоїть на інтересах великого бізнесу.

“І політику проводять навіть не в інтересах Європи чи німецьких громадян. Бізнес у Німеччині має тісні контакти з Росією і залежність від неї”, – зазначив Омельченко.

Нагадаємо, США та Німеччина у липні підписали угоду щодо російського проєкту. Вона дозволила завершити будівництво газопроводу.

Берлін зобов’язався ініціювати санкції у разі, якщо Росія використовуватиме газ, як зброю. Німеччина запевняє, що домагатиметься продовження договору про транзит російського газу через Україну.
Джо Байден стверджував, що, мовляв, “Північний потік-2” зупинити неможливо, адже він майже добудований.