Російське угруповання на правому березі Дніпра приречене.

Путін заявив про необхідність “вивезти із зони бойових дій” жителів Херсона. Звичайно, це можна розцінювати як визнання, що російські війська готуються здати Херсон. Але насамперед це свідчення того, що Путін має намір максимально обезлюдити Херсонщину.

У будь-якому разі російське угруповання на правому березі Дніпра приречене. Лише небагатьом вдасться врятуватися, переправившись на лівий берег. Іншим належить або померти, або здатися. Завдання росіян протриматися на правому березі, щоб дати час російським військам на лівому березі облаштувати нові лінії оборони.

Російський ТГ-канал «Воля» зазначає, що на Херсонщині повним ходом йде обладнання укріплених позицій ЗС РФ на правому березі, щоб максимально довго (протягом місяця-півтора) утримувати сам Херсон та позиції від Олександрівки на заході до Садового на сході. Планується збудувати дві, а подекуди й три лінії оборони. Розпочалися активні роботи зі створення позицій, вогневих точок та опорних пунктів у самому Херсоні.

«Російські військові вже відверто кажуть, що у разі втрати Берислава та переправи через Дніпро у районі Каховської ГЕС вони все одно залишаться і триматимуть оборону, — зазначає це джерело. — Військові кажуть, що після залишення Берислава вкрай ймовірний варіант, за якого буде висаджено в повітря дамбу Каховської ГЕС. Багато хто з офіцерів щиро вірить, що підрив дамби готують ЗСУ, мало хто знає про мінування дамби та інших споруд на ГЕС, повідомляють, що все майже готове. Буде наказ зі штабу угруповання – буде вибух. Солдати та офіцери ЗС РФ на правому березі залишаться в ситуації, коли відступати їм буде просто нікуди».

За даними того ж джерела, «на лівому березі Дніпра укріплення будуються на відстані від берега, оскільки у ЗС РФ розуміють, що після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС території біля річки будуть з великою ймовірністю затоплені». Причому лінія оборони на лівому березі будується на досить значній відстані від Дніпра – 10-15 км.

Втім, до подібних повідомлень слід відноситися з доброю часткою скепсису, – пише Юрій Вишневський для «Ділова столиця».

Окупанти не отримають жодних військових переваг від руйнування Каховської дамби, але створять серйозні проблеми.

Що ж до питання, чому російські війська будують лінію оборони на лівому березі на значній відстані від Дніпра, то тут справа взагалі не в Каховській дамбі. Окупанти окопуються там, куди, за їхніми прикидками, не дістане наша артилерія. До речі, коли ми займемо весь правий берег, російському угрупованню на лівому березі доведеться відійти ще далі від Дніпра.

«Лівобережка після звільнення правобережжя буде для української артилерії як тир. Найширші відкриті простори з розкиданими чи компактно розміщеними об’єктами окупантів, прогнозує військовий експерт групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко. — Зрозуміло, окупанти готуються до того, що ЗСУ після звільнення правобережжя почнуть форсувати Дніпро, але цього не буде. ЗСУ просто розпочнуть методичний відстріл російських окупаційних військ більш високоточною та далекобійною артилерією. Зрозуміло, росіяни можуть прибрати свої позиції на лівому березі на безпечнішу відстань, але… Але якщо вони це зроблять, ЗСУ і справді можуть форсувати Дніпро і блискавично розширити плацдарм на лівобережжі. Тому росіянам у найближчій перспективі на лівому березі Херсонщини нічого іншого не залишиться, окрім як сидіти та терпіти. І становище це для них безвихідне. Принаймні, допоки не почнеться їхня евакуація на тимчасово окуповану територію Криму».