Президент Росії Володимир Путін наказав провести додаткові зміни у військовому командуванні через провали на різних ділянках фронту та звільнив низку командувачів.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Так, з посад були звільнені начальник Східного військового округу Рустам Мурадов та раніше – командувач війни проти України Олександра Дворніков. 

Аналітики з посиланням на так званих російських військкорів повідомляють, що 20 квітня Путін видав офіційний указ про звільнення Мурадова, ймовірно, через провальний наступ на Вугледар. Зауважимо, що цей наступ окупантів призвів до великих втрат у їхній живій силі та військовій техніці. Чутки про відставку Мурадова з’явилися ще на початку весни.

Російські воєнні блогери також стверджують, що указом президента РФ також був звільнений генерал армії Дворніков. Він командував військами загарбників в Україні у квітні 2022 року. 

Очільник Кремля також відправив у відставку екскомандувача Західного військового округу генерал-полковника Олександра Журавльова, який керував обстрілами Харкова. Путін усунув з посад також інших неназваних військових командувачів.

“Зараз Кремль покладається на новопризначеного командувача Повітряно-десантними військами Росії генерал-полковника Михайла Теплінського для досягнення вирішальних результатів”, – зазначають аналітики.

У звіті зауважується, що повідомлення про зміни у російському військовому командуванні послідували за звісткою про звільнення 19 квітня командувача Тихоокеанського флоту РФ адмірала Сергія Авакянця.

Один з російський блогерів вказував, що Авакянця було начебто звільнено не через погану роботу під час військових навчань у Тихому океані. Причиною звільнення адмірала було начебто те, що йому доручили формувати нову “організацію” під контролем “газового сектора”.

“Незрозуміло, чи не є це навмисно розпливчастим посиланням на повідомлення про те, що російська державна газова компанія “Газпром” створила приватне охоронне підприємство. Блогер зазначив, що не впевнений, чи організація співпрацюватиме з Російським добровольчим товариством сприяння армії, авіації та флоту Росії або з національним рухом юних кадетів (так звана юнармія)”, – вказано у звіті ISW.

Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов висловив думку, що сумарні витрати на поповнення озброєння, забезпечення особового складу та боєприпаси становитимуть 40,8 млрд. Інші кошти від $5 до 10 млрд підуть, на думку експертів Міжнародного інституту політичної філософії, на закупівлі для Стратегічних ядерних сил РФ, її ВМФ та запчастин для озброєнь.

“Резюмуючи: згідно з російським бюджетом-2023, РФ може підтримувати конфлікт середньої інтенсивності (втрати 5 танків на день, 10 БМП, 10 тис пострілів великокаліберної артилерії на день (з урахуванням запасів), 50 залпів РСЗВ/день, 50 бойових вильотів на день, 10 пострілів ППО/день тощо), утримуючи у зоні конфлікту угруповання близько 500 тисяч осіб. На великі стратегічні операції (навіть тактичні) цей бюджет не розрахований, – пояснює Віктор Савінов. – Росія не може значно збільшити військовий бюджет (вийшовши за окреслені вище рамки), тому що перебуває під санкціями, а іноземні компанії продовжують залишати її ринок з усіма витікаючими.

Витягувати на війну кошти з інших статей витрат, тих самих соціальних, украй небезпечно. Але щось (ті самі витрати на освіту, науку), звичайно, уріжуть, а щось (податки) піднімуть. При цьому слід розуміти, що бюджет – не всі гроші країни. Є ще золотовалютні резерви, активи, звідки можна перекинути гроші до скарбниці. Але щось під санкціями, щось уже вичерпалося. Саме тому на даний момент РФ може забезпечити всім необхідним у зоні бойових дій лише армію у півмільйона людей. Не більше”,-заявив він виданню Коментарі.