Зменшення на 20% кількості нових хворих коронавірусом пов’язано зі святами, які пройшли минулого тижня.

Про це заявив Максим Степанов під час брифінгу у понеділок, 4 січня.

“Минулий тиждень був тижнем свят, про це говорять і цифри: було виявлено 47 877 випадків захворюваності коронавірусною хворобою; на позаминулому тижні ця цифра становила 59 381 (різниця в близько 20% – Ред.).

Також міністр додав, що минулого тижня було госпіталізовано 12 318 людей, що менше, ніж позаминулого, коли було госпіталізовано 15 907 осіб.

Міністр пов’язав те, що відбувається, з небажанням українців звертатися до медиків.

“Так ми влаштовані, українці, що дуже часто не хочемо у вихідний або у свято звертатися за медичною допомогою, звертатися до лікарів. Постійно починаємо думати: треба відпочити”, – пояснив Степанов.

Він закликав українців звертатися до медиків у перший день появи симптомів захворювань, “тим паче коронавірусної хвороби”.

Глава МОЗ зазначив, що через зазначену причину минулого тижня було зроблено на 27 тис. тестувань менше, ніж позаминулого.

Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в Україні 66 тисяч ліжок в медичних установах відведені для хворих коронавірусом, з них 55 409 забезпечені киснем. Тобто 76,4% від загальної кількості.

«Кількість вільних ліжок з киснем – 34 987. Майже 35 тисяч. Хочу нагадати, що на сьогодні у нас 22 802 пацієнти знаходяться в лікарнях і проходять там лікування », – сказав Степанов.

Він зазначив, що питання забезпеченості ліжками і ліжками з киснем для хворих коронавірусом повністю вирішене.

Глава МОЗ також додав, що в даний час в медустановах перебувають 22 802 пацієнти з коронавірусною хворобою, які проходять лікування.