Велика сімка офіційно оголосила про безстрокову підтримку України.

Лідери країн Великої сімки у понеділок, 27 червня, опублікували спільну заяву про підтримку України. У ній йдеться, що країни G7 надаватимуть Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу “стільки, скільки знадобиться”.

Лідери G7 наголосили, що підтримують суверенітет та територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах та не збираються тиснути на неї в питанні укладення миру з Росією.

“Ми допомагатимемо Україні в збереженні її суверенітету і територіальної цілісності, самозахисті та виборі власного майбутнього. Україна сама повинна вирішити, яким буде майбутнє мирне врегулювання, вільне від зовнішнього тиску чи впливу”, – йдеться в шестисторінковому документі, який оприлюднили під час саміту G7 в Німеччині.

G7 пообіцяла підтримати Україну матеріально та технічно в військовому плані.

Лідери країн Великої сімки заявили, що санкції проти Росії не лише залишатимуться в силі, але й за необхідності посилюватимуться. Вони стосуватимуться російського золота, обмеження доступу РФ до сучасних технологій та покарання тих, хто причетний до воєнних злочинів в Україні та створення глобальної продовольчої кризи.

“Ми будемо вивчати нові способи ізоляції Росії від глобального ринку та боротися з методами ухилення від санкцій. Ми налаштовані зменшити доходи Росії, зокрема від золота”, – йдеться в заяві.

Велика сімка також вивчить можливість використання заморожених російських активів на користь України – її відбудови та відновлення.

У заяві Росію застерігають від використання проти України ядерної, хімічної чи біологічної зброї. Наслідки таких дій для Росії будуть “тяжкими”. “У зв’язку із цим ми висловлюємо серйозне занепокоєння щодо заяв Росії про те, що вона може передати Білорусі ракети з ядерним потенціалом”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, що Зеленський закликав G7 надати Україні ППО та посилити санкції проти Росії.

Президент України Володимир Зеленський долучився до саміту “Великої сімки” по відеозв‘язку. Головною темою його звернення до лідерів найбільш промислово розвинених країн світу стало подальше посилення військової допомоги Україні та санкційного тиску на державу-агресора Росію. Як пише Reuters, посилаючись на анонімного європейського чиновника, виступ лідера України відбувся 27 червня. На зустрічі були присутні представники Німеччини, США, Канади, Франції, Великої Британії, Італії та Японії.

За словами чиновника, Зеленський звернувся до лідерів саміту “Великої сімки” з проханням про системи протиповітряної оборони, додаткові санкції щодо Росії та гарантії безпеки. Крім того, український лідер попросив допомоги в експорті зерна з України та допомоги у відновленні.

“Україна відчуває підтримку держав “Великої сімки”. Дякую за оборонну та фінансову допомогу нашій країні в боротьбі з російським вторгненням. Для нас важлива й послідовна позиція країн G7 стосовно санкцій. Вони мають і надалі посилюватися, зокрема шляхом обмеження ціни на нафту, яку експортує агресор”, – написав після виступу Зеленський на своєму Telegram-каналі.

Додамо, що в травні на зустрічі “Великої сімки” президент України Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні, що передусім обговорювалися безпекові гарантії для України.

“Україна дуже предметно й постійно обговорює з нашими друзями тему безпекових гарантій для України. Зустріч “Великої сімки” 8 травня, у якій наша держава вперше взяла участь на рівні лідерів, була передусім про це. Ми домовляємося з провідними державами світу, щоб дати Україні впевненість у безпеці на десятиліття вперед”.

Зеленський зазначив, що вперше в історії України є можливість зафіксувати такі гарантії.

“Не щось у меморандумі, не якесь декларативне бажання якогось курсу, а конкретні гарантії. Не тільки юридично вагомі, а й прописані так, щоб було зрозуміло: що конкретно, хто конкретно і як конкретно нам гарантує. Дай Бог”, – сказав він.

Зеленський висловив упевненість, що цей травень в українській історії “матиме особливе значення”.