Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков спростував чутки про свою самостійну політичну кар’єру і плани щодо створення власної політсили. Про це він розповів у інтерв’ю агентству “РБК-Україна” 11 березня.

“Я вірний команді. Якщо ми говоримо про позицію окремих наших колег, то це їх право, у нас свобода слова і вони можуть говорити все, що хочуть. […] У мене настільки насичений графік, що мені сьогодні точно не до якихось додаткових проєктів”, – заявив він.

Разумков спростував тезу своє відокремлення від президентської команди.

“Ні, це абсолютно невірно. Я розумію, що багатьом цього дуже хотілося. Моя позиція не змінюється. Якщо ви подивитеся, що я говорив рік тому, це багато в чому буде збігатися з тим, що я кажу сьогодні. Подивіться на мою риторику до того, як я став головою Верховної Ради, і коли ця команда тільки починала працювати ще в далекому 2018 році”, – пояснив спікер Ради.

Водночас Разумков зазначив, що йому не надає політичної або іншої підтримки ні колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, ні мер Києва Віталій Кличко.

“Я буду йти в тій парадигмі, з якої приходив. Не в моїх принципах відскакувати. Команда – це, у першу чергу, принципи, на яких вона будується. Якщо ти починаєш ці принципи міняти під те, як дмуть політичні вітри, то ти стаєш флюгером. Флюгер ніколи не видно, тому що вітер розгортає його так, що ви бачите тільки тонку-тонку смужку. Воно не завжди комфортно, тому що вітер може зігнути і зламати, але це відбувається рідко. Принаймні тобі не буде соромно за те, що ти робиш. А якщо ти будеш кожен раз міняти свою позицію, то через якийсь час тебе перестануть поважати, а ще через якийсь проміжок [часу] ти сам себе перестанеш поважати”, – додав спікер.

Свої стосунки з президентом він охарактеризував як “нормальні робочі”.

“Спілкуємося, коли це необхідно. Практично щотижня є спільні наради, зустрічі, можуть бути дзвінки по тих чи інших питаннях. Усі зайняті, у кожного свій напрямок роботи”, – резюмував Разумков.