Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що можливе повторне ініціювання законопроекту зі змінами до Конституції, який передбачає позбавлення народних депутатів повноважень за неперсональное голосування.

Про це повідомляє голова парламенту Дмитро Разумков в інтерв’ю телеканалу “Рада”.

За його словами, закон, який передбачає кримінальну відповідальність за неперсональное голосування, працює “не в тому обсязі, в якому хотілося б”.

Спікер Верховної Ради розповів, що на початку каденції поточного скликання депутати запропонували законопроект, який передбачає позбавлення мандата за “кнопкодавство”.

“Я вважаю, що це абсолютно правильно. Але, на жаль, Конституційний суд висловив позицію, що це не відповідає Конституції. Сподіваюся, ми будемо звертатися до Конституційного суду з урахуванням тих позицій, які їм були вказані, щоб це питання було розглянуто”, – каже Разумков.

Зокрема, він передбачає, що до кінця цієї каденції можливо встигнути прийняти дане рішення. “Якщо народний депутат помічений в таких ганебних явищах – може, йому не варто бути народним депутатом”, – сказав голова парламенту.

Нагадаємо, що закон про штрафи за кнопкодавство в Раді вступив в силу в січні 2020 року. Він передбачає штраф від 3 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів (51-85 000 гривень) за неперсональное голосування в парламенті.