Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков привітав американський народ із виборами президента США.

Своє вітання він опублікував у Твіттері.

“Вітаю американський народ із проведенням виборів Президента США! Ознакою їхньої успішності стала рекордна кількість охочих реалізувати своє виборче право. Це і є прозора демократія в дії. Впевнений у продовженні стратегічної співпраці між нашими країнами!”, – написав Разумков.

Такий нейтралітет спікера українського Парламенту уже прокоментували декілька тг-каналів.

“Примітно висловлювання Дмитра Разумкова з приводу виборів в США. Він привітав НЕ Байдена, а американський народ з проведенням виборів. Це правильна позиція невтручання в чужі вибори, де офіційно ще не оголошені результати”, – пише Крокодил.

“Спікер Дмитро Разумков продовжує демонструвати як правильно повинен вести себе політик в публічних ситуаціях. Цього разу – на прикладі привітання з виборами президента США. Ось так виглядає привітання “здорової людини”, так би мовити. Коли офіційних результатів немає і вітати конкретного кандидата просто некоректно.

Збирається Разумков продовжувати сходження в політичній кар’єрі чи ні, чи будує плани – друге питання. Але поводиться в даній ситуації (як і в ряді інших) адекватно” – констатує “Клименко-тайм”.

Крім того Президент України Володимир Зеленський також привітав Джо Байдена з перемогою на виборах президента США. Останній обійшов по голосах чинного лідера Штатів Дональда Трампа. З тріумфом демократа привітали й інші українські політики.

Реакція Зеленського з’явилась на його офіційній сторінці у твіттері. Він привітав не лише переможця Байдена, а й Камалу Гарріс, яка стане віцепрезидентом США.

Зеленський зауважив, що наша країна з оптимізмом розраховує на подальше партнерство зі Сполученими Штатами в різних галузях.

“Україна оптимістично дивиться на майбутнє стратегічного партнерства з США. Ми завжди співпрацювали в галузі безпеки, торгівлі, інвестицій, демократії, боротьби з корупцією. Наша дружба стає лише міцнішою”, – написав Зеленський.

Андрій Єрмак

“Вітаю Джо Байдена та Камалу Гарріс із перемогою! Наші країни розділяє океан, втім нас нерозривно об’єднують спільні цінності та прагнення захищати та просувати свободу і демократію. Будемо раді бачити вас у Києві!” – написав у фейсбуці голова Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Петро Порошенко

5-ий президент України Петро Порошенко назвав Джо Байдена бійцем та державником. Також лідер “Європейської Солідарності” зазначив, що президентська кампанія у США була особливо жорсткою, проте вражаючою.

“Україні пощастило з президентом США, який володіє такими глибокими та особистими знаннями про нашу державу. Разом із твердою двопартійною підтримкою України, ми дуже сподіваємось на віддане трансатлантичне лідерство Сполучених Штатів в інтересах Вільного світу”,– написав Порошенко у фейсбуці.