Верховна Рада й надалі виконуватиме свої функції в умовах загострення ситуації на Донбасі і продовжить робити все від неї залежне , щоб не допустити подальшої ескалації.

Про це заявив глава українського парламенту Дмитро Разумков в ефірі «4 канала».

Він наголосив, що в часи серйозних викликів, які в різні періоди стояли перед Україною, Верховна Рада завжди відігравала одну з ключових ролей у відстоюванні інтересів держави та суспільства.

Відповідаючи на запитання щодо активізації ворога на сході України та ролі парламенту в разі подальшого загострення ситуації, Дмитро Разумков зазначив: «Якщо така ситуація виникне, Верховна Рада миттєво виконає свої функції. Але сьогодні ми на своїй позиції робимо все, щоб цього не допустити».

«На будь-який нестандартний випадок чи виклик ми готові реагувати. У нас є погоджені плани для таких ситуацій і ми розуміємо, як це буде відбуватися, тому Верховна Рада гарантовано виконає свої функції. Так само, як і будь-який інший державний орган має знати і розуміти, що він робитиме», — заявив він.

За словами Голови Верховної Ради, нині немає підстав для введення в Україні воєнного стану.

Він також зазначив, що порівняно з 2014 роком сьогодні Україна набагато краще підготовлена, щоб дати відсіч ворогу.

Водночас він підкреслив, що найголовніше для держави — життя її громадян. «Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб зберегти його», — сказав Дмитро Разумков.

Глава парламенту також наголосив, що для України важливою є підтримка міжнародних партнерів — США, країн Європи, НАТО.

«Головна зброя людей, які працюють у політиці, — це не автомат чи гвинтівка вдома, а інші засоби, якими нас наділяє влада. І дуже часто вони навіть ефективніші, ніж зброя», — сказав він.