Причиною такого рішення став, мабуть, безпрецедентний тиск на Москву з боку світової спільноти та України.

Увечері у четвер, 10 лютого, РФ скасувала перекриття  району Азовського моря на північ від Керченської протоки. Таке повідомлення поширило управління навігації та океанографії міноборони РФ. Водночас, Росія не скасувала блокування акваторій у Чорному морі, через яке проходять 95% морського експорту України. Про це у Facebook повідомив керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

О 16:43, 10.02.2022, управління навігації та океанографії Міноборони РФ повідомило про скасування перекриття району Азовського моря на північ від Керченської протоки, – написав Клименко.

На запитання про те, чи очікується скасування Росією перекриття районів Чорного та Азовського морів, у ДПСУ відповіли: “Так. Ми отримали підтвердження”.

Очевидно, причиною такого рішення став безпрецедентний тиск на Росію з боку України та світової громадськості щодо цієї проблеми.

Не виключаю, що міністр закордонних справ Великобританії використала цю тему під час зустрічі з Лавровим у Москві. (Для Британії свобода судноплавства стоїть в одному ряду зі свободою слова), – написав Клименко.

Нагадаємо, Росія з 13 по 19 лютого під приводом проведення військово-морських навчань перекриє майже весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря. РФ оголосила ці райони небезпечними для плавання, оскільки її бойові навчання передбачають ракетну та артилерійську стрілянину. МЗС України побоюється морської блокади портів.