Речник Міністерства оборони США Джон Кірбі під час брифінгу 29 квітня різко висловився про політику Володимира Путіна щодо України. Зокрема, він назвав «дивними» і «безглуздими» заяви Росії про загрози з боку США і країн Заходу, а також про «нацистів» в Україні. Кірбі наголосив, що агресором у ситуації, що склалася, виступає сама Росія.

«Важко співвіднести цю риторику з тим, що він (Володимир Путін – ред.) насправді робить в Україні: безневинних людей вбивають пострілами в потилицю, зв’язують їм руки за спиною, вбивають вагітних жінок, бомбять лікарні. Я маю на увазі, що це просто безсовісно», – заявив представник Пентагону.

Кірбі звинуватив Путіна в «порочності» й «жорстокості», додавши, що йому важко дивитися на події в Україні і думати, що моральна людина і розсудливий, зрілий лідер міг би виправдати це і так вчинити.

«Я не можу говорити про його психологію, але я думаю, що ми всі можемо говорити про його порочність», – сказав Джон Кірбі.

Посол Росії в США Анатолій Антонов назвав висловлювання Пентагону на адресу Росії «образливими» і «неприйнятними».

Нагадаємо, в березні 2022 року президент США Джо Байден сказав, що вважає президента Росії Володимира Путіна «воєнним злочинцем». Адміністрація США досі уникала використання цієї фрази навіть на прямі запитання.

Речниця Білого дому Джен Псакі сказала, що Байден «говорив від серця» після того, як побачив по телебаченню зображення «варварських дій жорстокого диктатора під час його вторгнення в іншу країну». Крім того, раніше Байден неодноразово заявляв, що вважає Путіна «вбивцею».

«Дії Росії продовжують супроводжуватись величезними людськими втратами. Ми, що російські залишають у себе свідчення своїх звірств і військових злочинів у містах, які намагалися взяти під контроль. Поки атаки та звірства продовжуються, ми продовжуватимемо постачання [Україні] військових систем. Ви знаєте, цього тижня [у Вашингтоні] має відбутися урочистий прийом на честь працівників преси. Тільки подумайте, що робить американська преса, яку відвагу треба мати, щоб залишатися [працювати] у зоні конфлікту та посилати звідти щоденні репортажі! Я завжди поважав працівників преси, але я навіть не можу вам висловити, яку повагу я відчуваю, спостерігаючи за їхньою роботою у військовій зоні, під вогнем, із ризиком для власного життя – і все це лише для того, щоб світ почув від них правду! Тільки уявіть, якби ми не отримували всієї цієї інформації – це був би зовсім інший світ!», – заявив американський президент.