Експрезидент Грузії, колишній губернатор Одеської області, а нині глава Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі заявив, що економіку країни найближчим часом чекає неминуча катастрофа.

Про це він заявив в ефірі телеканалу «Україна-24

«Українська економіка зараз рухається до великої катастрофи. В Україну насувається дуже сильна бюджетна криза », – сказав він.

За його словами, вже з наступного року Україна матиме проблеми з виплатами зарплат і пенсій. Однак, як зазначив Саакашвілі, ситуацію можна відстрочити на кілька місяців, якщо владі вдасться підписати чергову угоду з Міжнародним валютним фондом.

Можливо, МВФ дасть Україні «трохи грошей», зазначає Саакашвілі. «Але це ще на кілька місяців вистачить, а так будуть великі проблеми з виплатами елементарних соціальних зобов’язань і зарплат. Такого в Україні не було з 1990-х років», – підкреслив колишній президент Грузії. Все це відбувається в умовах, коли український уряд «практично не функціонує» і «ніби існує в паралельному світі».

У цій ситуації, вважає він, «потрібно щось робити, або країна вилітає в трубу».

“Результат всеосяжної корупції в податковій і митній системі. Це результат відсутності дій по відкриттю економіки для залучення інвестицій і реальної приватизації. Це призводить до того, що український бюджет на грані розвалу. Це правда. Зараз ми дуже близькі до того, щоб припинити відшкодування ПДВ “, – спрогнозував Саакашвілі

Він також нагадав, що за попередньої влади було введено автоматичне відшкодування ПДВ, і це було правильно. А зараз все знову відбувається в ручному режимі, але може повністю зупинитися.

Саакашвілі також зазначив, що олігархічні групи всюди ставлять “своїх” людей, які підтримують корупційні схеми. А чесні підприємці страждають від карантинних заходів.

“У цій ситуації ще їх дотискати додатковими заходами – економіка цього не витримає, і це призведе до трагедії мільйонів людей”, – переконаний Саакашвілі.

За його словами, в цій ситуації обіцяні 8 тисяч гривень допомоги від Зеленського – це символічний жест, який насправді мало чим допоможе.

У червні Саакашвілі вже заявляв, що Україна перебуває на межі економічної катастрофи. Тоді в інтерв’ю Дмитру Гордону він сказав, що до такого висновку він прийшов, ознайомившись з черговим доповіддю Міжнародного валютного фонду.

«Не треба робити вигляд, що нам нічого не загрожує. Загрожує. А деякій кількості українських сімей загрожує голод», – говорив він.

3 листопада повідомлялося, що з кредитом МВФ Україні можуть виникнути труднощі. Президент країни Володимир Зеленський заявив про необхідність підтримати в парламенті його ініціативу про розпуск Конституційного суду (КС), в іншому випадку країна втратить підтримку Міжнародного валютного фонду.

«Ми отримали відразу багато сигналів від наших західних партнерів, від МВФ, ніякої співпраці не може бути, ніякої місії можете не чекати, а я не хочу приховувати від нашого суспільства, про що йде мова. Якщо не буде місії, то у нас є і буде дірка в бюджеті », – цитував Зеленського український телеканал ICTV.

Як пояснив президент, така ситуація склалася через рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Міжнародні партнери України вказали на необхідність перезавантаження КС, зазначив Зеленський. Він закликав главу суду Олександра Тупицького добровільно покинути пост голови суду, в іншому випадку пригрозив прийняти закон про примусовий перезапуску суду.