Те, що Зеленський зробив вчора – це дуже важливий крок і початок нового етапу в сучасній історії України. Так почав свій допис у телеграмі Міхеіл Саакашвілі. Далі подаємо текст в оригіналі.

Я завжди говорив, що не треба недооцінювати цього Президента, але останнім часом, коли я це повторював, багато хто ставився до моїх слів дуже скептично.

Президент Зеленський здивував усіх, хто говорив, що він не здатний на рішучі кроки і зробив крок, на який не наважувався жоден з його попередників за минулі десятиліття. Це дуже круто і представляє його в зовсім новому світлі.

Свого часу в Грузії Путін виділив два мільярди доларів мільярдерові Іванішвілі на ведення його виборчої кампанії. Той на ці гроші скупив багато грузинських політиків і виборців, але головне, на ці гроші він створив свої і купив інші засоби мас-медіа. Тоді ми це прогавили, бо думали, що проти цього можна діяти тільки демократичними методами. Ми були тоді не праві, а ось Зеленський зараз правий. Тому що це є актом самооборони воюючої країни проти дуже серйозного наступу противника по всьому фронту гібридної війни, найважливішою частиною якої є засоби масової інформації. Як ми знаємо, Путін виділив півтора мільярда доларів на те, щоб Медведчук скуповував засоби масової інформації. Він купив три канали і був дуже близький до покупки холдингу ICTV.

Але потрібно розуміти, які є ризики.

Ми маємо справу з ситуацією, яка схожа на важку стадію раку. Зеленський вчора вирізав цю пухлину, але на третій стадії раку потрібна хіміотерапія, інакше метастази будуть поширюватися на інші органи. Справа в тому, що це не тільки засіб ідеологічної пропаганди Кремля, ці канали висловлювали значну частину думки півдня і сходу України так само як і цілого ряду інших регіонів, наприклад Закарпаття та частини Буковини. Якщо ці люди відчують, що їх голос не звучить – це буде значним фактором для дестабілізації.

Тому це тільки початок процесу. Необхідно переглянути всю політику представництва різних регіонів і ставлення до місцевих феодальних царьків, які будуть паразитувати на ситуації. Наприклад, потрібно переглянути те, що сталося в Одесі, коли Київ фактично злив голові місцевих сепаратистів Труханову не тільки місто, а й всю область, поставивши під смертельний удар державність в цьому регіоні.

Ми зараз говоримо про Президента, який реально готовий на дуже рішучі кроки, але і про частину парламентської фракціїг, яка вже ним не контролюється і вкрай слабкий уряд, напевно найслабкіший за останні десятиліття.

Зараз все в руках Президента. Я бажаю йому успіху в цій дуже складній війні. Війна вже почалася і потрібно йти до перемоги, тому що поразка в цій війні – це розвал і закінчення української державності. Тому тут крім перемоги інших варіантів просто немає.