Вибори в ОРДЛО восени 2020 року цілком нереалістичні, заявив голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі каналу “Україна 24”.

“Що стосується виборів на непідконтрольних територіях — це абсолютно нереалістично говорити про те, що там може бути вільне волевиявлення взагалі у будь-якій формі. Там реально йде щоденний терор. У рейтингах Freedom House рівень свободи на цих територіях – практично на рівні Північної Кореї”, — сказав він.

На думку політика, громадянського суспільства на окупованих територіях не може бути.

“Там є громадяни України, але немає громадянського суспільства. Там є громадяни України, яких ловлять навмання просто так на вулицях, коли треба міняти справжніх військовополонених”, — заявив він.

Також Саакашвілі розкритикував децентралізацію в Україні.

“Децентралізація в Україні була проведена абсолютно неправильно. Децентралізували те, що віддали місцевим феодалам, у величезній кількості це просто місцеві феодали з чіткою, часто сепаратистською орієнтацією. Віддали їм весь бюджет, сказали: ну, забирайте, трохи відкати сюди давайте. І у них бюджети збільшилися в багато разів, але справедливості більше не стало”, — сказав він.

За словами політика, ситуація, що склалася, провокує сепаратистські настрої.

“Судова система у них в кишені, СБУ начебто центральний орган, але у них в кишені, поліція у них в кишені… В результаті таке живильне середовище для сепаратизму”, — заявив він.