Екс-народний депутат України Надія Савченко прокоментувала події в Криму в 2014 році.

У прямому ефірі телеканалу НАШ вона зазначила, що історія Криму поділилась на до та після подій 2014 року.

“Якщо на віслюка одягти вовчу шкуру, то це ще не означає, що він стане вовком. Ті парадні мундири, які чіпляли на себе політики, абсоютно не відображали їхню суть. Для нас є розділ – історія Криму до 2014 року та історія Криму після. Моє переконання у тому, що в нас не було “вовків”, а були віслюки у вовчих шкурах, які намагалися видати себе за щось значиме. Вони не приймали рішень, вони боялися за свою владу та життя, вони були готові торгувати територіями”, – сказала Савченко.

До слова, телеведучий нагадав, що у 2014 році Олександр Турчинов був головнокомандувачем, він виконував обов’язки голови держави, його обрали головою Верховної Ради – він загалом заправляв усіма процесами в країні.

Нагадаємо, тимчасовий виконувач обов’язків президента України 2014 року Олександр Турчинов не віддавав письмових наказів про застосування зброї проти російських військ у період анексії Криму.

Про це свідчить офіційна відповідь Міністерства оборони України, яку надали адвокати начальника Генштабу – головнокомандувача ЗСУ у 2012–2014 роках, генерал-полковника Володимира Замани.

“Разом із тим у Головному оперативному управлінні Генерального штабу Збройних сил України відсутня інформація щодо надання тимчасово виконуючим обов’язки президента України Турчиновим О.В. письмового наказу на застосування зброї проти російських військ на території Автономної республіки Крим та міста Севастополь у період із 23 лютого 2014-го до 31 березня 2014 року”, – ідеться в документі Міноборони, який підписав т.в.о. начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України Руслан Басистюк.