Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів визнав, що робота уряду щодо виконання рекомендацій парламентських слухань про формування прожиткового мінімуму була незадовільною. Тому комітет пропонує заслухати главу Кабміну Дениса Шмигаля у Верховній Раді під час найближчої “години запитань до уряду”

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Визнати роботу уряду незадовільною і звернутися… до погоджувальної ради (керівників фракцій і груп – ІФ), як тільки вона засідатиме, винести питання про формування прожиткового мінімуму на найближчу годину запитань до уряду, щоб нам про його формування доповів прем’єр”, – сказала керівник комітету Галина Третьякова (фракція “Слуга народу”) на його засіданні в понеділок.

Повідомляється, що пропозицію керівника комітету підтримали.

Верховна Рада ухвалила рекомендації парламентських слухань “Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні” 19 травня 2020 року.

У них, зокрема, наголошується, що пропонувалося утворити міжвідомчу робочу групу для розробки удосконалення методології визначення прожиткового мінімуму з урахуванням міжнародних стандартів та досвіду розвинених країн, з подальшим внесенням відповідного законопроекту на розгляд Верховної Ради.

Команді Дениса Шмигаля також рекомендувалося вжити заходів щодо наближення у 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величини з урахуванням оновлення наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг. На засіданні комітету поскаржилися на те, український уряд проігнорував ці рекомендації.