Обвал рейтингу влади через тарифний Майдан був зрозумілий всім, але в Офісі Президента вирішили зберегти хороші відносини з Ахметовим і залишити на посаді Прем’єр-міністра Шмигаля, який ініціював підняття цін на ЖКГ перед Новим роком.

Про це повідомляє тг-канал “Резидент”.

“Дії всього Кабміну стали причиною ставлення українців до влади, яка дискредитувала себе в очах суспільства. Політичний локдаун і зростання тарифів знищили образ Президента як захисника інтересів простих українців, а корупційні скандали Великого будівництва не дозволили проекту Зеленського стати драйвером в суспільстві. Необхідно переглядати весь внутрішньополітичний порядок, щоб зупинити тотальне розчарування українців. Мільярдні витрати на Велике будівництво закінчаться грандіозним скандалом через тотальну корупцію при ремонті доріг, що остаточно знищить рейтинг Зеленського “, – йдеться в повідомленні каналу.

Але незважаючи на те, що Шмигалю дали ще один шанс, джерела повідомляють, що Ахметов дав вказівку Шмигалю не переглядати розпорядження про скасування пільгового тарифу на електрику.

“Президент сьогодні дзвонив Прем’єр-міністру, з вимогою повернути пільговий тариф для населення, той обіцяв винести питання на засідання Кабміну”, – повідомляє “Резидент”.

Раніше, Кабінет міністрів розробив і найближчим часом затвердить механізм, який передбачає виплати особам, у яких встановлено електроопалення, в якості компенсації за підвищення тарифів на електроенергію, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Підкреслюю: це будуть виплати без прив’язки до того, які у людини будуть доходи. Тобто, це не субсидія в класичному розумінні – це буде компенсація за підвищення тарифу або монетизація пільг, яка відбудеться з 1 січня”, – уточнив прем’єр-міністр.

А тим часом Зеленський повідомив, що виконав обіцянку і знизив тарифи для населення.

“Кабмін встановив граничну ціну на газ. І це кінець планам деяких монополістів. Вони дуже хотіли, щоб виросли тарифи і невдоволення серед людей. Кабмін встановив граничну ціну на газ в розмірі 6,99 грн. Менше може бути, а більше не може бути” , – сказав глава держави у своєму зверненні 29 січня, яке розмістили на офіційній сторінці Facebook.

Але на ділі все зовсім не так і насправді тарифи тільки зросли.