Партія “Єдиний національний рух” і об’єднання опозиції “Сила в єдності” висунули кандидатуру Міхеіла Саакашвілі на посаду прем’єр-міністра Грузії.

Відповіне рішення було прийнято на засіданні політради партії, повідомив лідер ЕНР Григол Вашадзе.

“Міхеіл Саакашвілі перебуває у вигнанні. Має завершитися не тільки вигнання третього президента Грузії. Повинна бути викоренена раз і назавжди практика політичного вигнання. Міхеіл Саакашвілі повинен повернутися в країну”, – сказав він.

Вашадзе також анонсував спеціальну заяву Саакашвілі увечері 8 вересня.

За словами голови ЕНР, екс-президент Грузії оголосить про свої плани щодо повернення в країну.

Нагадаємо, Саакашвілі залишив Грузію в 2013 році, на Батьківщині проти нього відкрили низку кримінальних справ.

Колишнього президента, зокрема, звинувачували в перевищенні повноважень під час розгону акції опозиціонерів 2007 року, розгромі телекомпанії “Імеді” і вилучення власності у засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі.

В українську політику Саакашвілі потрапив навесні 2015 року. Тоді п’ятий український президент Петро Порошенко призначив його главою міжнародної ради реформ і дав йому українське громадянство.

У 2018 році політика вислали з України в Польщу за перетин українсько-польського кордону по “загубленому паспорту”.

У травні 2019 року Зеленський повернув українське громадянство Саакашвілі, після чого той повернувся в Україну. 7 травня президент Володимир Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ.

У серпні глава Виконавчого комітету реформ, колишній президент Грузії Саакашвілі заявив, що повертається в грузинську політику.