На цьому етапі російсько-українську війну завершити дипломатичним шляхом неможливо – заявив канцлер Німеччина Олаф Шольц. Цьому процесу перешкоджає Росія, а йти на поступки росіянам Україна не повинна, повідомляє «УНІАН». Саме Путін перекреслив усі зусилля, які раніше було зроблено щодо переговорів між обома країнами.

“Цією вбивчою війною, яку ми зараз переживаємо, Путін, насамперед, завадив усьому, що раніше відбувалося у плані переговорів”, – сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Шольц наголосив, що диктатори врешті повинні зрозуміти, що не можна захоплювати території незалежних країн: “Передусім Росія повинна усвідомити, що ідея диктаторського світу не спрацює і що не можна просто пройтися фломастером по території і сказати, що це тепер моє. Тому диктаторського світу не буде, має бути інше розуміння”.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення Шольц зустрічався з Путіним, тоді, як згадує канцдер, російський президент вимагав, в Україні не було “жодних ракет, які загрожують Москві” і щоб Україна не вступала до НАТО: “Жодна з причин, які там зіграли свою роль, не виправдала б цю війну, тому що нічого з цього насправді не сталося”.