Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ФРН звільнилася від залежності від енергоносіїв РФ та добре підготувалися до майбутньої зими. Про це Шольц заявив під час виступу в Бундестазі, пише Die Welt.

Перед самітом ЄС у Брюсселі Шольц закликав до європейської єдності під час війни та енергетичної кризи. За його словами, ЄС виходить із кризи сильнішим. “Ми не слабкі”, – наголосив канцлер ФРН. Шольц засудив нещодавні удари РФ по цивільних об’єктах в Україні, назвавши такі дії воєнними злочинами, котрі не допомужть Росії виграти війну.

“Така тактика випаленої землі не допоможе Росії виграти війну”, – сказав канцлер. За його словами, це лише посилило рішучість і наполегливість України та її партнерів.

Такі дії РФ, як і “мобілізацію російських чоловіків на війну”, він назвав “актом відчаю”. Шольц запевнив, що ФРН буде підтримувати Україну – допоки це буде потрібно. Канцлер Німеччини заявив, що Путін відверто і безвідповідально погрожує світу застосуванням ядерної зброї.

“Він хоче посіяти страх, розділити і залякати. Він спекулює на нашій слабкості. Але він помиляється. Ми не слабкі. Німеччина  разом, Європа – разом.

Наші глобальні альянси сильніші та живіші, ніж будь-коли. Путін не досягне своїх військових цілей”, – додав Шольц.

“Ця Росія при Путіні більше не є надійним торговельним партнером. Путін сподівався шантажувати нас відключенням газу. Але й тут він помилився… Разом ми переживемо зиму”, – підкреслив Шольц.

Німецький канцлер, зокрема, розповів, що  у межах підготовки до зими Німеччина почала отримувати газ із Франції, також готуються до запуску перші термінали зрідженого газу, укладено нові контракти на постачання, ухвалено рішення про  продовження експлуатації атомних станцій і тимчасове повернення до вугілля.

“Ми звільнилися від залежності та добре підготувалися до майбутньої зими. Ми вживаємо необхідних заходів і не даємо себе залякати”, – запевнив він.

За його словами, високі ціни на енергоносії є “випробуванням”. Німеччина буде підтримувати стриманий підхід до обмеження цін на газ, додав канцлер.

“Політично встановлений поріг цін завжди пов’язаний з ризиком того, що виробники почнуть продаватимуть свій газ в іншому місці, а ми, європейці, зрештою отримаємо не більше газу, а менше”, – пояснив Шольц свою позицію.

Шольц підкреслив, що ЄС повинен тісно координувати роботу з іншими великими споживачами газу, такими як Японія та Корея, “щоб ми не конкурували один з одним”. При цьому розумну ціну також необхідно обговорити з виробниками.

“Я переконаний, що такі країни, як США, Канада та Норвегія, які солідарні з Україною, зацікавлені в тому, щоб енергія не стала недоступною для Європи”, – сказав він.

Слід зауважити, що одним із головних висновків зусиль ЄС із подолання наслідків енергетичної кризи, що була спровокована російською агресією проти України, є те, що Європа позбавляється залежності від російського газу набагато швидше, ніж прогнозувалося. Про це у Страсбурзі під час пресконференції за підсумками засідання колегії Єврокомісії заявила керівниця цієї євроінституції Урсула фон дер Ляєн.

«На початку війни, коли путін почав перетворювати газ на зброю, і ця його тактика стала для нас очевидною, ми вирішили повністю виключити постачання російського газу. У той час, коли ми мали цю дискусію вісім місяців тому, ми говорили, що це може забрати у нас кілька років, до 2027-го або навіть до 2030 року. Але цей процес пішов набагато швидше. Процес диверсифікації від постачання російського газу набув масованого прискорення», – наголосила президент Єврокомісії.

За її словами, якщо динаміка диверсифікації зберігатиметься, ЄС отримає принаймні 65 мільярдів кубометрів газу від інших постачальників, не з росії. При цьому вже до кінця цього року країни ЄС зможуть заощадити до 50 мільярдів кубометрів газу, що є дуже суттєвим результатом спільних зусиль. Цей рік, за її словами, показав також рекордні показники зростання обсягів постачання поновлювальної енергії, що також є фактором для заміщення російського газу.

«Енергетична криза є безпрецедентною. Ми працювали дуже напружено протягом минулих місяців на тлі падіння на енергетичних ринках і досягли прогресу. Ми скоротили попит – за показниками вересня нам вдалося заощадити до 15 відсотків газу від загального обсягу споживання. Ми заповнили наші газові сховища – зараз ми маємо вже 92 відсотки. Ми інтенсивно диверсифікуємо шляхи постачання від росії на користь надійних постачальників: російська доля в імпортованому трубопровідному газі знизилася до 9 відсотків, тож близько двох третин постачання газу з росії було скорочено», – зауважила Урсула фон дер Ляєн.