Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що вторгнення РФ до України “буде коштувати дуже дорого”.

Про це канцлер повідомив у інтерв’ю виданню Washington Post.

У відповідь на питання журналіста, чи Шольца не турбують коментарі, які “зображають Німеччину ненадійним союзником”, він сказав, що “реальність важливіша за чутки”. За його словами,  що Німеччина є найбільшим партнером НАТО в континентальній Європі і співпрацює з союзниками по НАТО та зі США щодо того, як реагувати на цю загрозу Україні, яка походить від Росії.

“Наша сувора відповідь свідчить, що якщо вони (росіяни – ред.) втрутяться, це буде коштувати дуже дорого, і що ми дуже старанно працюємо, щоб знайти вихід із цієї ситуації”.

Він заявив, що Німеччина надала Україні 2 мільярди доларів за останні сім років. За його словами, Німеччина дотримується жорстких критеріїв щодо експорту зброї в кризові регіони.

 Нагадаємо, що Німеччина відмовилася постачати Україні летальну зброю. За словами офіційного представника Кабінету Міністрів Штеффена Хебештрайта, це “принципова позиція країни”.

В свою чергу президент України Володимир Зеленський наголосив, що наша держава надала б допомогу Німеччині, якби Росія проявила агресії проти неї.

Це серйозний сигнал, виклик. Я не бажаю Німеччині, німецькому народу, щоб ви відчували те саме, що відчуваємо ми. Щоб ви колись відчували це на кордонах вашої держави. Я вам не бажаю такого, що відбувається в нас. Але знайте: якщо так буде, ми точно вам допоможемо

У той же час він додав,  Україна розраховує на підтримку Німеччини під час руху в ЄС і НАТО.

Є інший напрямок, де від Німеччини багато що залежить. Це і консолідація в Північноатлантичному Альянсі щодо підтримки України, і щодо бачення не на словах, а реально, у конкретних діях, щодо майбутнього членства України в Євросоюзі. Саме ви (Німеччина) маєте вплив на ці держави. І тому ми очікуємо, що ви нам допоможете в таких напрямках