Київський апеляційний суд заборонив виселяти суддю Конституційного суду Ігоря Сліденка і його сім’ю з Будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами, поки Голосіївський райсуд не винесе рішення за його позовом про проживання там.

Про це свідчить постанова колегії суддів Київського апеляційного суду від 16 березня 2021 року.

Згідно з постановою, в листопаді 2020 року Будинок відпочинку ДУС “Конча-Заспа” вирішив чи то переселити Сліденка з сім’єю, то взагалі виселити. Відзначається, що в той час сім’я чекала на третю дитину (немовля вже народилося).

18 листопада 2020 року судді Сліденку повідомили, що він повинен звільнити кімнату в пансіонаті №2, договір на користування якою було укладено 28 лютого 2019 року. 24 листопада службовий автомобіль, який належить Конституційному суду України, не пустили на територію Будинку відпочинку “Конча-Заспа”.

3 грудня Голосіївський райсуд Києва задовольнив заяву Сліденка про забезпечення позову до Будинку відпочинку “до подання позовної заяви” про усунення перешкод в користуванні кімнатою. Голосіївський суд заборонив виселяти Сліденка, передавати його кімнату комусь іншому або обмежувати доступ судді і його сім’ї на територію будинку відпочинку для проживання.

Однак представник Будинку відпочинку “Конча-Заспа” Анна Онофрійчук подала апеляційну скаргу – і 6 квітня її частково задовольнили.

В “Конча-Заспі” ж стверджують, що договір передбачає, що спори вирішуються шляхом переговорів між сторонами, однак суддя КС “відхилив пропозиції Будинки відпочинку зі зміни пансіонату з рівнозначними номерами, що свідчить про його небажання брати участь в переговорах з адміністрацією Будинку відпочинку” .

Там також вважають, що Голосіївський суд своїми заборонами втручається в господарську діяльність Будинку відпочинку.

Заслухавши сторін, апеляційний суд залишив рішення Голосіївського райсуду в силі, але додав до заборон (на виселення і недопуск Сліденка, на передачу його кімнати комусь іншому) слова про те, що вони діють “до набрання рішенням по справі законної сили”.

Нагадаємо, раніше Сліденко заявляв, що планує покинути Україну через системний тиск на нього з боку Офісу президента.

Сліденко, який виступав доповідачем по скандальному рішенню про скасування положення антикорупційної реформи, попросив державну охорону. За словами судді, він отримує погрози і побоюється за безпеку своєї сім’ї.

30 жовтня Ігор Сліденко повідомив, що написав заяву про відставку нібито через тиску з боку Офісу президента. При цьому він не став уточнювати, хто саме на нього тиснув.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.