Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив в інтерв’ю DW, що німецький уряд розглядає можливість перегляду своєї позиції щодо можливого постачання Україні сучасних західних винищувачів.

“Ми якраз зараз перебуваємо у фазі переосмислення та перевіряємо, що можливо, і що ми хочемо і можемо зробити. І думаю, ми визначимося протягом найближчих двох тижнів”, – сказав він у понеділок, 5 червня, в Індонезії.

Слід зауважити, що Німеччина не має винищувачів F-16. Проте в укладеному Бундесвером парку знаходиться 93 багатоцільових бойових літаки Tornado, які незабаром будуть виведені з експлуатації та замінені на F-35. Хоча Tornado є старішим реактивним винищувачем, він все ще володіє значною потужністю.

Водночас міністр відкинув можливість отримання Києвом далекобійних крилатих ракет Taurus у найближчій перспективі.

“На даний момент ні. І ми насправді не думаємо робити цього”, – сказав він.

Також міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наполягає на недоцільності вимог негайного припинення бойових дій в Україні, оскільки це означатиме успіх Росії.

Під час своєї поїздки країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону та під час переговорів з представниками їхньої влади, Пісторіус висловив свою думку про недоцільність таких вимог. Він особливо підкреслив, що Російська Федерація має можливість завершити конфлікт, вивівши свої війська з України. Крім того, він зауважив, що припинення постачання зброї Києву не сприятиме досягненню миру.

“Україна – суверенна держава, і вона має вирішити, коли настане час для переговорів або чогось ще. Це не залежить від нас”, – зазначив Пісторіус.