Скорочення кількості народних депутатів, питання, яке було у всеукраїнському опитуванні з ініціативи президента Володимира Зеленського, можуть розглянути на цій сесії парламенту. Чи потрібно це робити, розповів народний депутат з фракції “Слуга народу” Олександр Качура в ефірі каналу “Україна 24”.

“Для початку потрібно згадати історію з кількістю парламентаріїв в Україні. В УРСР було 650 депутатів, вони засідали навіть на балконах. І після отримання незалежності, коли вже депутати Верховної Ради обиралися, батьки-засновники вирішували, скільки повинно бути парламентаріїв, вони не користувалися ніякими спеціальними формулами. Є інтерв’ю Леоніда Кравчука, який сказав, що зайшли в парламентський зал, порахували, скільки там стільців. Їх було 450. І вони вирішили, що буде 450 народних депутатів в Україні”, — розповів він.

За словами Качури, справа не в кількості нардепів, а в їхній ефективності.

“Головне, щоб ефективно працювали. Вже під час останнього референдуму (йдеться про опитування від президента Володимира Зеленського – ред.) народ України висловився, що хоче, щоб було 300 народних депутатів. У нас є депутати-мажоритарники, які за більш ніж рік роботи не зареєстрували жодного законопроєкту, не направили жодного звернення. Я не знаю, що вони роблять. Я думаю, що Україні потрібні 300 спартанців, а не 450 дармоїдів. Це хороша ініціатива”, — сказав він.

Качура додав, що для ухвалення рішення необхідно 300 голосів. 250 у фракції є, потрібно ще 50. Опитування, проведене на місцевих виборах, має вплинути на рішення інших народних депутатів підтримати це скорочення.

“Те, що ми піднімаємо це питання на всеукраїнському рівні, й на це є запит суспільства, може вплинути на те, щоб інші політичні сили взяли волю в кулак, посунули своїх кумів, синів, братів і на наступні парламентські вибори не включали їх до партійних списків. Потрібно переконати колег взяти на себе відповідальність і підтримати волю народу”, — заявив Качура.

Раніше ексміністр внутрішніх справ, колишній генпрокурор Юрій Луценко заявив, що питання про скорочення кількості депутатів Верховної Ради з 450 осіб до 300 не нове й не має сенсу.