Депутат від партії слуга “Слуга народу” та заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади розповів за яких умов можлива відставка чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів народний депутат Олександр Качура.

«Я вважаю, що Аваков перебуває на своєму місці. Я готовий проголосувати за зміну міністра Авакова на будь-якого іншого можливого кандидата, якщо буде позиція відповідна президента України. Тобто я в першу чергу буду спиратися на це. І, по-друге, треба, щоб у нас була достойна кандидатура, яка зможе точно керувати МВС. Однозначно, є претензії, але треба кандидатуру для того, щоб змінити міністра. Не можна просто міняти ні на кого», – вважає депутат.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що депутат від партії слуга народу заявив про тиск деяких парламентарів на генерального прокурора Ірину Венедіктову.

«Не хочу тут називати ніякі прізвища (і я не буду їх називати, і не маю права називати), але всі намагання, які були щодо Венедіктової змусити її повпливати якось політично, ухвалити те чи інше рішення, у тому числі, від народних депутатів різних політичних партій і від «Слуги народу» також (так склалося), вони всі увінчалися лише тим, що Венедіктова їм сказала: «Дорогі мої друзі, читайте Конституцію, де є мої і ваші повноваження, і більше не приходьте до мене з такими питаннями», – розповів Качура.

Водночас він додав, що, на його думку, наразі немає підстав для того, аби звільняти чинного генпрокурора, бо вона «перебуває на своєму місці» і він «усім, чим може, буде їй допомагати».

Раніше ми повідомляли, що Президент Володимир Зеленський дав генеральному прокурору Ірині Венедиктової час до кінця 2020 року, щоб та показала результат – кроки в сторону “посадок” корупціонерів, інакше їй загрожує відставка.

“Якщо зараз чинний генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку ж відповідь”.

“Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, півроку – дуже мало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли”.

За словами Зеленського, призначаючи колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку, він говорив йому, що через півроку буде вимагати “реальний результат”.

Реагуючи на слова інтерв’юера, що 6 місяців – короткий строк, Зеленський відповів, що “немає часу”.